[ad_1]

حجت‌الاسلام سبحانی مسئول حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، حرکت موهون رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام (ص) را یک حرکت سیاسی دانست و اظهار داشت: پشت پرده اهانت به حضرت محمد (ص) سیاسی است؛ دشمن می‌خواهد با توهین به شخصیت‌های درجه یک اسلامی برنامه خود را پیش ببرد.

وی گفت: غربی‌ها فکر می‌کنند اگر به پیامبر گرامی اسلام توهین کنند خودشان را بالا می‌برند و از طرفی طرف مقابل را تخریب کرده‌اند؛ اینکه آن‌ها فکر کنند با تخریب فرهنگ و شخصیت‌های دینی اسلام مطرح خواهند شد یک تحلیل اشتباه است.

مسئول حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) با تاکید براینکه هرگونه سخن گفتن درباره شخصیت‌های فرهنگی و دینی باید با لحن مودبانه باشد، تصریح کرد: غربی‌ها معتقدند در این حرکات پیامبر اسلام (ص) را نقد کرده‌‎اند درحالی که چنین نیست بلکه آن‌ها ادب را رعایت نمی‌کنند و بی‌حرمتی می‌کنند.

حجت‌الاسلام سبحانی در پاسخ به اینکه آیا غربی‌ها جایگاه و شخصیت پیامبر گرامی اسلام (ص) را می‌شناسند یا خیر گفت: یکی از فلسفه‌های همایش پیامبر اعظم (ص) که در ماه‌جاری پیرامون موضوع خانواده از دیدگاه حضرت محمد (ص) برگزار خواهد شد همین موضوع است اما اگر رسول اکرم (ص) به‌صورت دقیق به عالم معرفی شده بود کمتر شاهد چنین اهانت‌هایی بودیم چراکه افکار عمومی جهان چنین رخ‌دادهایی را نمی‌پذیرفت.

وی عنوان کرد: درباره اینکه آیا غربی‌ها شخصیت پیامبر (ص) را می‌شناسند و آیا تخریب‌هایی که انجام می‌دهند عامدانه صورت می‌گیرد یا درباره ایشان جاهل هستند، تحلیل‌های مختلفی وجود دارد. برخی معتقدند غربی‌ها شناخت درستی از پیامبر (ص) دارند و چون می‌دانند ایشان محور وحدت، مهربانی و اتحاد و انسجام است، لذا به تخریب حضرت اقدام می‌کنند اما متوجه نیستند که با این عملشان باعث شناخته شدن پیامبر (ص) خواهند شد پس اقدام آن‌ها برکت شد و پیامبر (ص) بین‌المللی‌تر و شناخته‌تر خواهد شد.

مسئول حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) درباره اینکه آیا برای شناساندن پیامبر (ص) در سطح جهان به‌اندازی کافی متن و کتاب وجود دارد، گفت: قطعاً چنین است و به‌نظرم اولین منبع و منبع‌ بی‌بدیل برای معرفی شخصیت رسول گرامی اسلام (ص) قرآن و سپس نهج‌البلاغه است. در نهج‌البلاغه حضرت امیر (ع) شخصیت پیامبر (ص) را به‌خوبی تحلیل کرده‌اند لذا آزادی‌خواهان جهان برای شناخت اخلاق، رفتار و صفات حضرت در دوران مختلف نهج‌البلاغه را مطالعه کنند.
حجت‌الاسلام سبحانی ادامه داد: مسلمان و غیرمسلمان با مطالعه منابع مهم اسلامی چون قرآن و نهج‌البلاغه حتماً شیفته شخصیت پیامبر گرامی اسلام خواهد شد. حتماً حرکت پلید رئیس جمهور فرانسه باعث خواهد شد پیامبر عزیز اسلام در جامعه بشری بیشتر شناخته شود چراکه این شخصیت برای تمام بشر نعمت و رحمت است.

انتهای پیام/ ۱۲۱

[ad_2]