[ad_1]

به گزارش بسیج پرس به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، علی صالحی با حضور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان، ضمن ارزیابی کالاهای اساسی موجود در این مجموعه، دستورات لازم را به منظور تسریع در روند ترخیص و عرضه به موقع اقلام ضروری با هدف کنترل بازار صادر کرد.

وی همچنین با حضور در انبارهای کالاهای اساسی ضمن بازدید از محموله‌های روغن، برنج، کود شمیایی و لاستیک خودروهای سنگین، وضعیت اقلام دپو شده را مورد ارزیابی قرار داد.

صالحی در جریان این بازدید تأکید کرد: اداره کل استاندارد باید ظرف پانزده روز نظر خود را در مورد کالاهای اساسی، خصوصاً لاستیک ماشین آلات سنگین اعلام نماید و این کالاها در مدت زمان کوتاهی ترخیص شوند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: افزایش قیمت برخی کالاها و گرانی‌های روزافزون موجب کوچک شدن سفره مردم و کاهش توان خرید کالاهای اساسی شده است که چاره اندیشی فوری در این خصوص را می‌طلبد.

صالحی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه در خصوص لزوم کنترل گرانی‌ها، خاطرنشان کرد: در راستای کنترل بازار و مقابله با گرانی‌ها در جلسه‌ای با حضور مسئولین قضائی استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی، تصمیمات لازم به منظور مبارزه با قاچاق و شتاب بخشی به ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شده است.

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان افزود: برای آن دسته از صاحبان کالا که اقلام وارداتی آنها در انبارها دپو شده و اقدامی در خصوص ترخیص آن انجام نمی‌دهند نیز مهلت پانزده روزه تعیین شده تا نسبت به ترخیص محموله‌هایشان اقدام کنند.

وی یادآور شد: رویکرد مسئولان قضائی در بازدید از بنادر و گمرکات، تعیین تکلیف سریع کالاهای اساسی علی‌الخصوص گندم، برنج، دانه‌های روغنی، لاستیک خودرو، روغن و اقلام ضروری از مرحله ترخیص تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است.

صالحی تصریح کرد: با تصمیمات اتخاذ شده همچنین مقرر شده، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان با تأمین به موقع کامیون‌ها و تانکرهای مخصوص حمل روغن، نسبت به بارگیری و انتقال محموله‌های روغن وارداتی از انبارها، همکاری و مشارکت فعال کنند.

[ad_2]

منبع:مهر