[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، ناصر باکیده با اشاره به نگاه ویژه جشنواره مقاومت اظهار داشت: فیلم‌هایی که جوایز متعددی را دریافت می‌کنند وارد بخش «فیلم به مفهوم مطلق» می‌شوند.

وی ادامه داد: این فیلم‌ها مراحلی جدی را طی کرده و جوایز را دریافت کرده‌اند و قرار است در بخشی تکمیلی به داوری برسند.

باکیده سخت بودن این بخش جدید جشنواره‌ای را از ویژگی‌های آن برشمرد و افزود: این فیلم‌ها پیشتر داوری شده‌اند و طبیعتا با فیلم‌هایی که به لحاظ محتوا از عهده کار خود بخوبی برآمده‌اند، مورد آزمون قرار می‌گیرند.

وی جشنواره‌ها را ویترین یک جریان دانست که میدانی رقابتی توأم با رفاقت را پدید می‌آورند تا آثاری ارزیابی و کارشناسی شود.

باکیده ادامه داد: بخش معنای مطلق به این مهم توجه دارد که هر فیلمی در ارتباط با مخاطب خود چه تاثیری گذاشته و از دیگر سو پیرامون هزینه کردها و مدیریت آثار به بررسی می‌نشیند.

دبیر جشنواره فیلم مقاومت با اعلام اینکه جشنواره مذکور در صدد آدرس دادن صحیح به فیلمسازان است، افزود: ممکن است فیلمی کوتاه با هزینه کم و مضمونی قوی، موفق به دریافت جایزه شود.

باکیده در خصوص نحوه بررسی آثار در برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت‌و‌گو، گفت: جشنواره مقاومت جز رویدادهای سینمایی است که آثار مورد داوری، پیشتر اکران شده است و بر اساس شناخت، بررسی و پژوهش هیئت داوران، ارزیابی نهایی را دریافت می‌کنند.

وی افزود: اثر و نسبت آن با مخاطب مشخص می‌کند که جز آثار سینمایی باید طبقه بندی شود یا تلویزیونی و لذا بستر اکرانِ آن بر این اساس معین می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۲۱

[ad_2]