[ad_1]

بسیج پرس: دکتر عبداللهی: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سپاه بستری شدند که ۹۵ درصد بهبود یافتند و هم اکنون ۵۵۰ بیمار بستری هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر احمد عبداللهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در حاشیه ارتباط زنده تصویری فرمانده کل سپاه پاسداران با فرماندهان سپاه استانی تصریح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کنار وزارت بهداشت و مردم بودیم و در ابلاغیه‌های قبلی مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) ۷۰ درصد تخت هایمان در اختیار بیماران کرونا قرار گرفت، اما اخیراً که فرمودند حداکثر ظرفیت‌ها اختصاص یابد با دستور عملیاتی فرمانده کل سپاه این امر محقق شد.

 

وی گفت: بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان‌های سپاه داریم که همه آماده ارائه خدمت است و به گونه‌ای برنامه ریزی کرده ایم که هیچ بیمار کرونایی بدون بستری نداشته باشیم.

 

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه افزود: غیر از بیماران کرونایی خدمات دیگری هم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سپاه ارائه می‌شود که آن‌ها هم ادامه خواهد داشت.

 

دکتر عبداللهی ادامه داد:  برای برپایی بیمارستان‌های سیار و صحرایی با درخواست وزارت بهداشت وارد عمل می‌شویم و غیر از این همه بیمارستان‌های ثابت ما ظرفیت هایشان را در اختیار بیماران کرونایی قرار دادند.

 

وی افزود: در مقاطعی بالاترین تخت‌های بستری برای بیماران کرونایی در بیمارستان‌های سپاه بود به طوری که در بیمارستان بقیه الله(عج) در ماه‌های گذشته در یک زمان بیش از ۵۵۰ بیمار بستری بودند.

 

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه  گفت: امروز ۲۹۳ بیمار بستری در بیمارستان بقیه الله داریم و در کل بیمارستان‌های ما تاکنون ۱۲ هزار نفر بیمار کرونایی بستری شدند که ۹۵ درصد آن‌ها بهبود پیدا کردند.

 [ad_2]