شیخ نعیم قاسم: معادله بازدارندگی در برابر اسرائیل پابرجاستبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان شهادت یکی از نیروهای کادر این حزب در سوریه را «تهاجم» دانست و گفت که معادله بازدارندگی حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی همچنان پابرجاست.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق سوریه طی هفته گذشته منجر به شهادت «علی کامل محسن»، از نیروهای حزب‌الله شد و همین مسئله باعث نگرانی صهیونیست‌ها از پاسخ حزب‌الله شده است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در پاسخ به این سؤال که حزب‌الله پاسخ این حمله را کی خواهد داد، اظهار داشت که ترجیح می‌دهد به این سؤال پاسخ ندهد و پاسخ آن را به زمان واگذار کند و همه از جمله اسرائیلی‌ها به آن فکر کنند و (نگران باشند).

شیخ نعیم قاسم با بیان اینکه قواعد درگیری حزب الله با رژیم صهیونیستی تغییر نکرده است، اظهار داشت: «معادله بازدارندگی [برای پاسخ دادن به تجاوزات و تهاجم اسرائیل] پابرجاست و ما در حزب الله قصد نداریم این معادله را تغییر دهیم».

وی گفت که بررسی میدانی منطقه و فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال کشاندن حزب الله به یک جنگ نیست؛ چرا که اوضاع داخلی این رژیم به ویژه به دلیل کرونا اجازه جنگ‌افروزی به تل‌آویو را نمی‌دهد و محبوبیت دونالد ترامپ در داخل آمریکا کاهش یافته است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تهدید‌های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی علیه مقاومت لبنان را در چار چوب یاوه‌گویی این رژیم دانست و گفت که حزب الله پاسخ هرگونه تجاوز رژیم تل‌آویو را خواهد داد و جنگ ۳۳ روزه نمونه واضح موضع مقاومت در برابر تجاوزات صهیونیست‌هاست.

در حال تکمیل …