[ad_1]

مشکلات ایثارگران را در همه حوزه‌ها با روحیه جهادی برطرف می‌کنیمبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، «سعید اوحدی» رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در یازدهمین جلسه شورای معاونین این بنیاد، با اشاره به ابراز خرسندی رییس جمهور از امضای تفاهم‌نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت راه و شهرسازی به‌منظور تأمین ۲۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های شاهد و ایثارگر در نشست هیئت دولت، اظهار داشت: حجت‌الاسلام «روحانی» در این جلسه، حداکثر خدمت به خانواده‌های شاهد و ایثارگر را وظیفه مسلّم و مهم همه مسئولان دانستند.

وی افزود: رضایت رییس جمهور نشان می‌دهد که خوشبختانه تلاش‌های ما اثربخش بوده و ان‌شاءالله با روحیه جهادی و تلاش مضاعف، همین مسیر را ادامه خواهیم داد تا بتوانیم هرچه سریع‌تر در همه حوزه‌ها به‌خصوص حوزه مسکن، مشکلات ایثارگران را برطرف سازیم. همچنین با توجه به اهتمام رییس جمهور در این زمینه، گزارش فعالیت‌های حوزه مسکن به‌صورت ماهانه به ایشان ارائه خواهد شد.

معاون رییس جمهور، در خصوص ایجاد اشتغال برای ایثارگران گفت: در این حوزه نیز برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است که برابر قانون، تمام استخدام‌ها در دستگاه‌های دولتی باید در قالب مجوز سازمان امور اداری و استخدامی و با رعایت سهمیه ایثارگران باشد. همچنین لازم است تا از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز به‌خوبی استفاده شود، چنانچه در حال حاضر یک بخش خصوصی پیش‌قدم استخدام ۵۰۰ فرزند شهید شده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر اینکه آیین‌نامه‌های قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران باید در کارگروهی به محوریت معاونت حقوقی آماده شود، خطاب به مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: مجموعه مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال تلاش برای خدمات‌رسانی به ایثارگران هستند؛ بنابراین این عزیزان باید در کارهای خود مدیریت جهادی، انضباط مالی و اداری، جهش تولید، خلاقیت، پیگیری مداوم و دوری از روزمرگی را مدنظر قرار دهند.

محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد و عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه به ترتیب به ارائه گزارش‌هایی از آخرین وضعیت کارگروه مسکن بنیاد و کارگروه بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداختند.

همچنین «حمیدعلی صمیمی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز گزارشی از آخرین وضعیت مرکز فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی حضرت بقیه‌الله (عج) تهران بزرگ ارائه کرد.

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]