مشکلات اقتصادی ناشی از پیاده‌نشدن فرهنگ دفاع مقدس در این حوزه استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار «علی فضلی» جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه شامگاه (سه‌شنبه، هشت مهر) در ارتباط تصویری زنده با جوانان و دانشجویان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا در رابطه با مباحث دفاع مقدس به گفت‌وگو نشست و به سوالات تعدادی از این دانجشویان پاسخ گفت.

سردار فضلی در ابتدای این نشست علل حمله رژیم بعثی صدام به خاک کشورمان را تشریح کرد و اظهار داشت: ما در سال‌های ابتدایی انقلاب آمادگی دفاع از خاک کشورمان را نداشتیم، چراکه ارتش و سپاه به‌انسجام کافی نرسیده بودند لذا صدام برای تجزیه کشور آمده بود و پنج استان ما را مستقیم درگیر جنگ کرد.

وی در ادامه به تفصیل خیانت‌های بنی‌صدر را توضیح داد و گفت: کارشکنی‌های بنی‌صدر عامل شکست چند عملیات ما شد لذا مردم وارد میدان شدند و مهم‌ترین نقش‌آفرینی را در اداره، پشتیبانی و حمایت جنگ به‌عمل آوردند و هویت تاریخی مردم با دفاع مقدس گره خورد و ما هم می‌جنگیدیم و هم زندگی می‌کردیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه بازخوانی ایام هشت ساله جنگ تحمیلی را موجب انتقال هویتی فرهنگی دانست و تاکید کرد: این بازخوانی برای دانشجویان و نسلی که آن ایام را ندیده‌اند ضروری است، چراکه حجم زیادی از جریان تحریف شکل گرفته است چراکه دفاع مقدس جدای از قرآن، عترت و فرهنگ عاشورا نیست بلکه درآمیخته با آن است.

سردار فضلی مشکلات اقتصادی امروز را ناشی از پیاده نشدن فرهنگ دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: اگر عرصه اقتصاد امروز مشکل دارد به دلیل پیاده نشدن فرهنگ دفاع مقدس است و اگر این فرهنگ در عرصه اقتصادی کشور پیاده شود قطعا شاهد ثمرات آن خواهیم بود. شهید سلیمانی در مبارزه با داعش همین الگو را به‌کار گرفت و دستاوردهای بزرگی را رقم زد؛ اگر جوانان ما در این عرصه دفاع مقدس را به‌کار گیرند قطعا موفقیت‌ها و قدرت مضاعف برای کشور به‌ارمغان خواهند آورد.

وی در ادامه به تشریح خیانت‌های بنی‌صدر پرداخت و گفت: در حسینه‌ای در پادگان گلف جمع‌ شده بودیم که قرار بود بنی‌صدر سخنرانی داشته باشد و او طی سخنانی به ما گفت: شما چرا به جبهه آمده‌اید!؟ شما مزاحم فعالیت ارتش هستید؛ سخنان بنی‌صدر برای این بود که به ما سلاح و تجهیزات ندهد، بچه‌های رزمنده که این سخنان برایشان تحقیر کننده بود با بنی صدر برخورد کردند اما محافظین اجازه ندادند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: ما پس از جلسه بنی صدر به دیدار شهید بهشتی رفتم و ایشان با روی باز ما را پذیرفت و گفت: «بنده به حال شما رزمندگان غبطه می‌خورم که نمی‌توانم برای دفاع از کشور سلاح به دست بگیرم؛ بعد از این جلسه امام (ره) پیامی را صادر کردند و تاکید کردند «چنان سیلی به صدام خواهیم زد که از جایش بلند نشود»؛ این پیام امام (ره) موجب روحیه گرفتن مجدد رزمندگان شد.

ادامه دارد…