توسط نشر صاد و همکاری سازمان بسیج جامعه زنان کشور برگزار می شود؛

مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «چهل‌ویکم» از ۱۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ به‌همت نشر صاد و با همکاری سازمان بسیج جامعه زنان کشور برگزار می‌شود.

به گزارش بسیج پرس از سپاه تهران بزرگ، مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «چهل‌ویکم» از ۱۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ به‌همت نشر صاد و با همکاری سازمان بسیج جامعه زنان کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند کتاب «چهل‌ویکم» نوشته حمید بابایی را به‌صورت «رایگان» از نرم‌افزار کتاب‌خوانِ طاقچه تهیه کنند و به سوالاتِ مندرج در سایت نشر صاد به آدرس saadpub.ir پاسخ دهند.

زمان برگزاری این مسابقه ۱۹ تا ۲۹ مرداد است و نتایج آن ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ اعلام می‌شود.

گفتنی است  حمید بابایی، متولد ۱۳۶۴ در تهران به دنیا آمد. دانش‌آموخته‌ی کارشناسی مهندسی معدن و کارشناسی ارشد پژوهش هنر است. نوشتن را از نوجوانی آغاز کرد و از سال ۸۰ وقتی ۱۶ ساله‌ بود در فرهنگسرای اشراق به‌صورت جدی آن را ادامه‌ داد.

بابایی نویسنده‌ی پرکاری است. نقد می‌نویسد، گزارش و داستان. از سال ۸۷ که نقدهایش در مطبوعات منتشر شد به‌عنوان منتقد و روزنامه‌نگار ادبی شناخته شد. سابقه‌ی تدریس ادبیات هم دارد و معلمِ کاربلدی برای بچه‌هاست.

در سال ۹۴ اولین رمان او را نشر مروارید چاپ و منتشر کرد؛ «پیاده». زمانی که مانند بقیه پسرها دوران سربازی را گذراند، از دلِ ماجراهایش این رمان بیرون آمد که نامزد جایزه ادبی هفت اقلیم و جایزه داستان شیراز شد. سه سال بعد، رمان «خاک سفید» او توسط نشر نیماژ به ‌چاپ رسید.

سومین رمان او هم امسال منتشر شد؛ «چهل‌ویکم»، داستانِ ادریس و کشتار مسجد گوهرشاد.
کرونا بود و قرنطینه. و زمان اندک برای چاپ و انتشار؛ چون بابایی دوستی داشت که دلش می‌خواست زودتر «چهل‌و‌یکم» را بخواند. رسمِ دوستی همین است. دل به دلِ دوست دادن. در نشر صاد همه‌ی تلاشمان را کردیم تا زودتر این اثر روانه بازار کتاب شود. و بهترین تصمیم، انتشار آن به صورت الکترونیکی بود. «چهل‌و‌یکم» را در اپلیکیشن طاقچه گذاشتیم تا با هزینه‌ای کمتر و بدون بیرون آمدن از خانه، تهیه و خوانده شود. کتاب به دستِ دوست آقای بابایی هم رسید اما عمرشان به این دنیایِ پرالتهاب نبود. روحشان آرام.

کتاب «چهل‌ویکم» جدیدترین اثر حمید بابایی‌ست که زبانِ تذکره‌گونه‌اش ما را به زمانی می‌برد که نبودیم و تجربه نکردیم اما خواندنش خالی از لطف و عبرت نیست.

جوایز این مسابقه نیز به شرح زیر اعلام شده است:

سه نفر اول: ۵۰۰ هزار تومان

نفرات چهارم تا دهم: ۲۰۰ هزار تومان بن خرید کتاب الکترونیکی

نفرات یازدهم تا بیستم: ۱۰۰ هزار تومان بن خرید کتاب الکترونیکی