[ad_1]

مسئولین باید در مدیریت جهادی در خط ولایت باشند/ فرهنگ شهدایی را در جامعه ترویج و احیا کنیمبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از ساری، آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در استان مازندران امشب در مراسم وداع با پیکر شهدای خان‌طومان ضمن تسلیت و تعزیت ایام عزاداری رحلت پیامبر اسلام، سالروز شهادت مام حسن مجتبی (ع) و سالروز شهادت امام رضا (ع) با اشاره به اینکه خان‌طومان برای ما یک کربلای دیگری است، اظهار داشت: دشمن هرگز نمی‌تواند ما را با داغ شهیدان از پای در آورد و ما را به سازش بکشاند. این ملت هیچ‌گاه سازش ناپذیری، حماسه و ایثار را رها نخواهد.

محمدی لائینی با بیان این مطلب که به برکت شهیدان، قدرت جمهوری اسلامی، منطقه غرب آسیا را فراگرفته است، افزود: امروز بسیج مستضعفین در گستره جهانی در مقابل تمام منافع دنیای غرب ایستاده است.

امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه امروز نفوذ جمهوری اسلامی در مقیاس جهانی به عنوان یک قدرت تاثیر گذار مطرح است، ادامه داد: اگر از شب ظلم و ستم به روز روشن استقلال، عزت، خوباوری، ایثار، فداکاری و حماسه رسیدیم؛ این‌ها را شهدا به ما آموختند، لذا مدیون شهدا هستیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تصریح بر اینکه امروز باید خواسته و آرمان شهیدان را در سبک زندگی و فرهنگ پیاده کنیم، خاطرنشان کرد: ‌باید در صحنه زندگی و جامعه دستاوردهای شهدا را پیاده سازی کنیم.

امام جمعه ساری بر ساختن مملکت در تراز شهیدان، تاکید کرد و ادامه  داد: ‌عقب ماندگی‌های عمرانی و اقتصادی زیبنده ایران اسلامی نیست. باید در ابعاد معنوی، عمرانی، آبادانی و اقتصادی رشد و پیشرفت کنیم.

محمدی لائینی بخش اعظم مشکلات کشور را نابسامانی‌ها و ناکارآمدی‌ها دانست و تصریح کرد: ‌شرایط امروز مملکت زیبنده شهدا نیست؛ چرا که می‌بینیم شهید ۲۵ ساله کارآمد بوده و یک لشکر را فرماندهی می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه باید مسئولان و مدیران کارآمد باشند، گفت: مشکلات اقتصادی ناشی از ناکارآمدی‌هاست.

محمدی لائینی با بیان اینکه باید مسئولانی در تراز شهدا انتخاب کرد، گفت: ‌مسئولان باید در مدیریت جهادی، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و در خط ولایت باشند. لذا اگر به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در تمامی زمینه‌ها عمل می‌شد دیگر مشکلاتی نداشتیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه باید فرهنگ شهدایی را در جامعه ترویج و احیا کنیم، خاطرنشان کرد: ‌شهدای مدافع حرم فقط برای دفاع از حرم نرفتند بلکه برای دفاع از حریم انقلاب اسلامی و دفاع از جان و مال مردم به میدان نبرد رفتند.

محمدی لائینی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که فرهنگ شهدایی در تمام ابعاد جامعه جاری و ساری باشد، گفت: ‌باید مثل شهدا تابع ولایت فقیه باشیم و روحیه استکبار ستیزی، نترسیدن، حماسه و گذشت را در جامعه زنده نگه بداریم.

انتهای پیام/

[ad_2]