مسئولین از ارائه گزارشات غیر واقعی به مردم خودداری کنند

به گزارش بسیج پرس از اردبیل ، حجت الاسلام رضا باوقار بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری مشگین شهر که به مناسبت هفته دولت برگزار شد عنوان کرد: سیره تک تک شهدا برای جامعه ما الگو است، به‌خصوص شهید رجایی که یکی از شاخصه‌های این شهید ایمان عمیق به خدا و پیامبر و تعهد وی به مردم بود از دیگر ویژگی‌های این شهید ساده زیستی بود، زندگی وی چه زمانیکه معلم بود و چه زمانیکه رئیس جمهور بود هیچ تغییری نکرد.

وی افزود: از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد شهید رجایی اعتقاد و ایمان قلبی به ولایت فقیه بود و در همه حال تمام قد از ولایت فقیه و آرمان شهدا دفاع می‌کرد و هرگز در این مورد مسامحه نکرد و اعتقاد داشت تفکر امام در تمام زندگی خود ساری و جاری باشد و شهید باهنر هم دقیقاً مانند شهید رجایی تشنه خدمت به مردم بود.

امام جمعه شهرستان مشگین شهر با بیان اینکه این شهید رجایی و شهید باهنر هدفی جز خدمت به خلق نداشتند و اکنون جای خالی چنین مسئولانی احساس می‌شود، تصریح کرد: هفته دولت فرصتی بسیار ارزشمند است تا خدمات دولت که همان خدمات نظام اسلامی است توسط رسانه‌ها به مردم معرفی شود و با حضور مسئولان در رسانه‌ها به شکل شایسته گزارش این خدمات شفاف به مردم داده شود.

حجت الاسلام باوقار با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم غیر قابل انکار است ولی نظام و دولت خدمات و دستاوردهای مهمی داشته‌اند، اظهار کرد: هدف رسانه‌های معاند و دشمنان انقلاب اسلامی بر این اصل استوار است تا خدمات دولت به مردم منعکس نشود و نوعی ناکارآمدی را به مردم القا کنند، ما جهت خنثی سازی این توطئه‌ها در چنین هفته‌هایی نظیر هفته دولت باید دستاوردهای نظام و دولت را منعکس کنیم و با رسانه‌های کشور ارتباط تنگاتنگی داشته باشیم تا مردم نیز به آینده امیدوار باشند.

وی در ادامه گفت: دشمن حتی اگر شبانه روز تلاش کند تا به مملکت اسلامی ما ضربه بزند نخواهد توانست چرا که مردم ما ویژگی برجسته ای دارند و آن مقاومت مردم است و این مقاومت در صورتی ادامه خواهد داشت که خدمتگذاران مردم در دولت و سایر ارگان‌ها در کنار مردم باشند و با بیان دست آورده‌ای انقلاب به مردم، امید را در جامعه تقویت کرد.

امام جمعه شهرستان مشگین شهر عنوان کرد: شایسته نیست مسائل را سیاه و سفید ببینیم و اگر در موردی ضعفی داریم صد در صد در بخش‌های دیگر خدمات شایسته ای صورت گرفته است باید این خدمات منعکس شود چنانچه اصلیترین توصیه مقام معظم رهبری هم این است که مغرضانه نقد نکنیم اگر جایی نقدی است این نقد منصفانه و با ارائه راهکار باشد تا خدمات دیگر زیر سایه این مورد قرار نگیرد.

حجت الاسلام باوقار افزود: از ارائه آمار و خدمات غیر واقعی به مردم باید دوری کرد چون مردم ما بسیار هوشیار هستند و خوب می‌دانند کجا خدمت به مردم و مملکت صورت گرفته و در کدام نقطه کم کاری و ضعف وجود دارد.

وی در توصیه به مسئولان جهت برخورد مناسب با مردم بیان کرد: اخلاق مداری یکی از ویژگی‌های مهم دولت اسلامی است و در این مورد آیات و روایات فراوانی داریم، حفظ کرامت و شأن مردم از ارکان وظایف کارکنان دولت و نظام است و در این مورد هم شهیدان باهنر و رجایی الگویی مناسب در مردمداری هستند.