به گزارش بسیج پرس از خمینی شهر؛ حجت الاسلام امین رستمی در عصر روز چهارم ماه محرم در حسینیه ثارالله خمینی شهر واقع در بلوار دانشجو گفت: هرچه دین در جامعه پر رنگ تر باشد زندگی در آن جامعه زیباتر و امنیت اجتماعی بالاتر است.

وی افزود: در دفاع مقدس برخی از تخلفات و مشکلات اجتماعی امروز نبود همان طور که در دوران حیات رسول الله وضعیت جامعه سرشار از معنویت بود که مشرکین را خیره و متحیر کرده بود.

رستمی ادامه داد: در چند روزی که پیامبر اکرم در منطقه حدیبیه اتراق کرده بودند در تردد نمایندگان طرفین نماینده کفر با دیدن حال و روز یاران پیامبر به مسئولین خود گفت که لازم است با آن ها صلح کنیم چرا که یارانی دارد که به خاطر ا او حاضرند قطعه قطعه شوند چرا که نمی گذارند آب وضو او به زمین بریزد این یعنی اوج معنویت اجتماعی که بعد از رحلت پیامبر این معنویت کاهش پیدا کرد چون کسانی آمدند سرکار که بوئی از معنویت نبرده بودند و دایره جغرافیایی گسترده شد و معنویت کاهش پیدا کرد.

 این کارشناس دینی افزود: در جنگ احد که در صدر اسلام است رزمندگان زخمی تشنه، آب را به دیگران حواله می کردند و ایثارگری می کردند.

وی گفت: در زمان امام حسین علیه السلام جامعه دنیا طلب و پول پرست شده بود و طبیعی است که امام مقتل برود و قربانی گردد و در واقع دنیاطلبی جامعه، امام حسین علیه السلام را به قربانگاه برد.

رستمی بیان داشت: حیات زیر پرچم ظلم و طاغوت مرگ است و مرگ زیر پرچم امامت معنویت و حیات است.

وی در پایان گفت: جاودانگی با معنویت و دینداری است و بی دینی حیات حیوانی را رقم می زند. توقینت دین هدف امام حسین علیه السلام بود و در این راه جان عزیز خود را تقدیم نمود.