[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، سردار احمد عبداللهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با بیان اینکه علت افزایش آمار ابتلاء به کرونا به واسطه اجرای مرحله دوم غربالگری در کشور است، گفت: در غربالگری دوم دقیقاً نفرات مشکوک ابتلاء به کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرند و رصد می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مرحله اول غربالگری همه افراد جامعه مورد بررسی قرار می‌گرفتند و در آن شرایط، آمار شناسایی صحیح مبتلایان به کرونا کمتر بود، افزود: در مرحله دوم غربالگری تمامی افراد مشکوک و کسانی که در خانواده آن‌ها یک نفر کرونایی وجود داشته است، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه ادامه داد: با وجود آنکه به دلیل اجرای مرحله دوم طرح غربالگری، آمار مبتلایان به کرونا نسبت به یک ماه گذشته بالاتر رفته است، اما تعداد بیماران بستری و آی‌سی‌یو همچنان نسبت به فروردین و اردیبهشت در حال کاهش است.

سردار عبداللهی خاطرنشان کرد: افزایش امکانات تشخیصی و همچنین افزایش تعداد آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی مجهز پی‌سی‌آر، یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور است.

وی همچنین با بیان اینکه مراکز درمانی سپاه همچنان در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد، گفت: به دلیل اینکه درصد بیماران بستری کرونا در کشور کمتر شده است، مراجعات در زمینه این بیماری هم به بیمارستان‌های سپاه کاهش پیدا کرده است.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در پایان عنوان کرد: در صورت نیاز، آن بخش‌هایی از بیمارستان‌های سپاه که به کارویژه قبلی خود در زمان پیش از کرونا برگشته‌اند، مجدداً برای تبدیل شدن به بخش کرونایی حاضر و آماده هستند، اما در حال حاضر چنین نیازی وجود ندارد.

[ad_2]

منبع:مهر