به گزارش بسیج پرس به نقل از  روابط عمومی بانک کشاورزی ،روح اله خدارحمی روز شنبه یکم شهریورماه و همزمان با هفته دولت،در بازدید از باغ های خسارت دیده از زوال مرکبات شهرستان داراب با اعلام مطلب فوق افزود:اعطای تسهیلات با ارایه طرح تحقیقاتی به باغداران امکان پذیر است.

وی گفت: باغداران باید با در نظر گرفتن سود تسهیلات بانکی، طرحی را به منظور احیا و یا تغییر الگوی باغ ها انتخاب کنند که ضمن سودآوری ،هزینه زیادی به آنان تحمیل نشود.

خدارحمی اضافه کرد:اعطای تسهیلات باید به بهبود شرایط معیشتی تولید کنندگان منجر و با ارائه طرح پایلوت مناسب با منطقه، راه نجاتی برای باغداران فراهم شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه شهرستان داراب از سال های پیش  مرکز تحقیقات محصولات باغی داشته است افزود: به دلیل این سابقه روشن پژوهشی وتحقیقاتی و با همکاری کشاورزان پیشرو  و با اجرای طرح تحقیقاتی فضای شهرستان متحول خواهد شد.

بر اساس این گزارش مدیرعامل بانک کشاورزی که با هدف آگاهی از آخرین وضعیت طرح ها و پیشرفت برنامه ها به استان فارس سفر کرده است،صبح روز شنبه اول شهریور ماه از طرح های کشاورزی منتخب این استان در شهرستان داراب بازدید کرد.