[ad_1]

محدودیت‌های جدید ۱۰ روزه در مراکز ۲۵ استان و ۴۶ شهرستانبه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا جزئیات تصمیمات جدید ستاد مقابله با کرونا را اعلام کرد.

وی در خصوص جلسه امروز اظهار داشت: در این جلسه گزارش‌های مختلفی درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا و اقدامات انجام شده و ارزیابی رعایت دستورالعمل بهداشتی ارائه شد و در ارتباط با تشکیل قرارگاه و ستادی که قرار است به عنوان قرارگاه عملیاتی کرونا تشکیل شود بحث شد.

رئیسی افزود: هفته گذشته ۴۳ شهرستان در وضعیت بحرانی قرار داشتند و در این شهرستان‌ها برای فعالیت گروه‌های شغلی دو و سه چهار برای یک هفته محدودیت ایجاد شد که محدودیت‌های این شهر‌ها برای یک هفته دیگرتمدید شد.

وی گفت: با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز محدودیت‌های تازه‌ای در مراکز ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان کشور اعمال خواهد شد. این محدودیت‌ها شامل محدودیت‌های گروه شغلی دو سه و چهار شدند و این محدودیت‌ها با توجه به شرایط استان‌ها قابل تمدید است. در مجموع ۸۹ شهرستان فعلا دچار محدودیت در رده‌های شغلی دو، سه و چهار هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: با توجه به اینکه الگوی بیماری در استان تهران و البرز به یکدیگر شباهت دارد از این پس مقرر شد مصوباتی که در استان تهران وجود دارد در استان البرز نیز اجرایی شود که این موضوع در جلسه امروز تصویب شد.

[ad_2]