در یازدهمین جلسه کارگروه غارشناسی استان همدان، نقشه محدوده عرصه و حریم و ضوابط حفاظتی طبیعی غار علیصدر بررسی و نقشه پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی در خصوص عرصه و حریم غار مورد بررسی قرار گرفت و ضوابط حاکم بر این عرصه و حریم با جزئیات مطرح شد.

به گزارش بسیج پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از تعیین دقیق محدوده غار علیصدر خبر داد.

مهدی صفی‌خانی در جلسه کارگروه غارشناسی استان همدان گفت: حدود ۱۰۸ هکتار به صورت تقریبی به عنوان محدوده غار علیصدر از سوی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مشخص شده است که هنوز محدوده اصلی تلقی نمی شود.

صفی‌خانی ادامه داد: در راستای حفاظت و بهره برداری از غار علیصدر با لحاظ ملاحظات قانونی، باید محدوده و عرصه و حریم نهایی مشخص شده و در کارگروه غارشناسی استان مطرح و تصمیم‌گیری شود.

وی بیان کرد: مشاوری به این منظور مشخص شده که مطالعاتی در خصوص عرصه و حریم غار علیصدر انجام داده است و در جلسه آتی کارگروه غارشناسی از نتایج مطالعات خود دفاع خواهد کرد. موارد اشکالات قانونی موجود در خصوص عرصه و حریم غار علیصدر به دستگاه های مربوطه ارجاع شده است و اجرای قوانین و مقررات باید در راستای حفاظت از غار و جلوگیری از آسیب به حرفه های زیر زمینی صورت گیرد.

گفتنی است در یازدهمین جلسه کارگروه غارشناسی استان، نقشه محدوده عرصه و حریم و ضوابط حفاظتی طبیعی غار علیصدر بررسی شد و نقشه پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در خصوص عرصه و حریم غار مورد بررسی قرار گرفت و ضوابط حاکم بر این عرصه و حریم با جزئیات مطرح شد.

استان همدان دارای ۲۵ غار در شهرستان های همدان، فامنین، کبودراهنگ، نهاوند و ملایر است.

انتهای پیام/

دسته بندی: محیط زیست برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>