معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه منتخب عکس‌های ورلدپرس فوتو در فرهنگسرای نیاوران، با تکریم از مقام عکاسانِ مطبوعاتی بر ارائه ظرفیت‌‌های هنر با استانداردهای روز جهان تاکید کرد.

به گزارش بسیج پرس،سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه منتخب عکس‌های ورلدپرس فوتو در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸  در فرهنگسرای نیاوران بازدید کرد.

وی در بازدید از این نمایشگاه گفت: ورلد‌پرس فوتو که از سال ۱۹۵۵ پایه گذاشته شد یک رویداد مهم بین‌المللی در حوزه عکس‌های مستند، مطبوعاتی و رسانه‌ای است و برگزاری این رویداد در کشورهای مختلف نشانه مشخصه‌های متعددی است.

معاون امور هنری وزارت ارشاد تاکید کرد: عکس، امروز در لایه‌های مختلف اجتماعی حضور خودش را تثبیت کرده است و امروز عکس‌های خبری نه به عنوان مکمل متن خبر بلکه به عنوان خبر در سراسر دنیا قابل طرح است. عکاسان مطبوعاتی از دلاورترین فعالان عرصه رسانه‌ای هستند که خود را در مقابل آسیب‌های مختلفی قرار می‌دهند و می‌توانند چشم بینای جامعه و جهان باشند و زوایایی را همه نمی‌توانند ببینند یا در معرض آن قرار بگیرند، ثبت می‌کنند و عکاسان خبری تاریخ را بی‌دروغ و بی‌دریغ روایت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی با بیان اینکه رویداد ورلدپرس فوتو از معتبرترین رویدادهای عکاسی در جهان است که در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود ؛ ادامه داد: فرهنگسرای نیاوران به عنوان یک پایگاه ارتباطی هنرمندان ایران در حوزه بین‌الملل با همکاری انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران و سفارت هلند در تهران گام دیگری برداشته است تا ما در معرض عکس‌های منتخب ورلدپرس فوتو در سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ باشیم. برگزاری این نمایشگاه‌ها و ارائه تجربیات جهانی از نظر محتوا، شکل برگزاری، چیدمان آثار و نحوه برخورد با آثار عکاسان می‌تواند تجربه‌هایی جدید باشند تا بتوانیم ظرفیت‌های هنر خود را با استانداردهای روز جهان به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/

دسته بندی: موسیقی و هنر های تجسمی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>