[ad_1]

مجاهدان منطقه خود را آماده کرده اندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سردار سرتیپ «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه «نگاه یک» درباره ترور شهید سلیمانی و اوضاع منطقه در زمان ترور اظهار داشت: با نیم‌نگاهی تاریخ حادثه ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شرایط و اوضاع منطقه در آن زمان، درمی‌یابیم که آمریکایی‌ها برنامه گسترده‌ای را پس از شکست سیاست‌های خود در تحکیم موقعیت تروریست‌های داعش دنبال می‌کردند تا کشور‌های منطقه را درگیر زنجیره‌ای از دیگری‌ها و بحران‌های داخلی همچون فشار‌های اقتصادی و تحریم کنند.

سردار نقدی افزود: آمریکایی‌ها در راه رسیدن به اهداف خود در منطقه، عده‌ای را در عراق تربیت کرده و آموزش داده بودند تا در مسیر شرایط لیبرال‌دموکرات در عراق و لبنان گام برداشته و حاضر شوند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با شدت بخشیدن به بحران‌های اقتصادی در منطقه به عنوان اعتراض به دولت‌های مخالف آمریکا، گروه آموزش‌دیده لیبرال‌دموکرات خود را به صحنه آوردند و اوضاع کشور‌های منطقه را ناپایدار کردند در این میان، کسی که می‌توانست چنین شرایطی را برهم زده و شکست دهد، سردار قاسم سلیمانی بود، زیرا او با تمام جریان‌های سیاسی در کشور‌های منطقه ارتباط عمیقی داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه اضافه کرد: سردار سلیمانی باید مدت‌ها تلاش می‌کرد تا توطئه آمریکایی‌ها در منطقه از بین برود، ولی خون او سبب شد تا به یکباره این توطئه در منطقه برچیده شود و این اتفاق به گونه‌ای مکر خدا بود.

سردار نقدی گفت: تناقض‌گویی‌های آمریکایی‌ها به خصوص رئیس جمهور ترامپ و عدم شفافیت با مردم، همیشه بوده است و موضوع حمله به سفارت آمریکا در بغداد کوچک‌تر از آن است که نیاز به حضور و دخالت سردار سلیمانی داشته باشد؛ حتی سه رده پایین‌تر از سردار سلیمانی هم می‌توانست برای این عملیات برنامه ریزی کند. حمله به سفارت آمریکا در بغداد بهانه‌ای نچسب برای توجیه اقدام خودشان بود.

وی بیان داشت: معرفی کردن سردار سلیمانی در آمریکا به عنوان کسی که در منطقه اقدام به خطر انداختن منافع آمریکا کرده، بردی بزرگ برای رئیس جمهور منحوس آمریکا در آستانه انتخابات این کشور محسوب می‌شد. او به این سبب به دنبال محبوبیت بیشتر در انتخابات بود؛ البته پیش از این هم تلاش‌های بسیاری برای ترور سردار سلیمانی صورت گرفته بود که با حفاظت‌های گوناگون، این اقدام ناموفق مانده بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عنوان کرد: بُعد اصلی شخصیت سردار سلیمانی اخلاص او است، سردار سلیمانی در جبهه‌هایی جنگید که زمانی موجب شماتت بوده زمانی بود که ما نمی‌توانستیم با افتخار بگوییم مدافع حرم هستیم، اما امروز با سربلندی می‌گوئیم در سوریه جنگیدیم و مدافع حرم هستیم.

سردار نقدی تصریح کرد: اخلاص سردار سلیمانی سبب شد تا زمانی که سیاسیون و مسئولان می‌گفتند جنگ و نبرد سوریه، پیروزی ندارد حاج قاسم سلیمانی با فرمان رهبری، با هواپیمایی حامل ده‌ها تن مواد منفجره و اسلحه روی باند فرودگاهی که در محاصره دشمن بود فرود می‌آید این اقدام نشان از اخلاص بالای او داشت. نگاه عمیق و دقیق رهبری ما به جنگ سوریه و اخلاص بالای سردار سلیمانی و اعتقاد او به رهبری سبب شد تا حاج قاسم یکی از سخت‌ترین تصمیماتش را بگیرد و به این میدان نبرد وارد شود.

وی فطرت پاک، کمال‌طلبی و علاقه مبارزه با ظلم را از خصلت‌های آشکار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و ادامه داد: مردم همواره در همه تاریخ علاقه‌مند به کسانی بوده اند که شجاعانه در مقابل ظلم ایستاده اند، سردار سلیمانی پرچم این ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم محسوب می‌شد به این ترتیب در دل مردم جای گرفت.

سردار نقدی تاکید کرد: مکتب سردار سلیمانی دو جنبه ابعاد نظر و اعتقادی و هم ابعاد علمی و سیره عملی دارد. نباید در تعریف و بیان این دو جنبه از مکتب حاج قاسم دچار تحریف شد برای آنکه دچار تحریف نشویم، باید به همان نقطه‌ای که خود شهید سفارش کرده رجوع کرد و دست گذاشت آن نقطه از دیدگاه سردار سلیمانی، همان وصیت‌نامه اوست که حاوی چکیده نکات قابل درک و آموزش برای همه رهروان و دوستداران و همه کسانی که می‌خواهند راه او را ادامه دهند است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه به طور حتم انتقام شهید سلیمانی گرفته می‌شود، گفت: امروز مجاهدان منطقه، خود را آماده کرده و کار‌های بزرگی انجام داده اند.

سردار نقدی افزود: آمریکا باید از منطقه برود و می‌رود و خود آمریکایی‌ها می‌دانند چه بلایی سرشان آمده است.

وی همچنین بیان کرد: رأی مردم عراق برای اخراج آمریکایی‌ها پیروزی بزرگ سیاسی بود و این موضوع محقق می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به فراز‌هایی از وصیت‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: همه تفکر، منش و مکتب حاج قاسم در وصیت‌نامه او است.

سردار نقدی در ادامه اظهار داشت: این شهید در وصیت‌نامه خود، هفت مخاطب دارد که در گفت‌وگوی این شهید با این مخاطبان، موضوع اصلی ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: وجه نظری مکتب حاج قاسم کتاب‌های آیت اللّه مصباح یزدی و شهید مطهری و مکتب عملی او فداکاری، تواضع، ساده‌زیستی، خودداری از ورود به جناح‌های سیاسی، مردمداری و دلسوزی و تواضع برای مردم است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه اضافه کرد: شهید سلیمانی جمع اضداد بود و تربیت او به تربیت الهی بازمی‌گردد.

سردار نقدی با بیان اینکه عمق نفوذ انقلاب اسلامی در دل مستضعفین جهان و پیروزی‌های بزرگ در منطقه نشان‌دهنده کاری است که امام راحل و رهبری انقلاب اسلامی با دل‌ها کرده است، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فتنه‌های عجیب با قدرت و صلابت ایستاده‌اند که نمونه آن زدن پایگاه آمریکایی عین الاسد بود.

وی در ادامه عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در شهادت سربازانش اشک می‌ریزد و در مقابل خانواده شهدا و مردم تواضع می‌کنند، اما در مقابل دشمن، با قدرت ایستاده‌اند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه افزود: ملت‌های منطقه علاقه‌مند به جمهوری اسلامی ایران هستند و برای مقابله با دشمنان نیازمند سازماندهی پیچیده و زمان‌بر برای آن‌ها نیستیم.

سردار نقدی تصریح کرد: در موصل، دیرالزور، حلب و… دشمن خود را در میان مردم پنهان کرده بود و از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کرد و این از جنگ کلاسیک بسیار سخت‌تر است، اما با این حال، شهید سلیمانی منطقه‌ای به وسعت چند برابر منطقه عملیات بیت المقدس را در شمال غرب عراق آزاد کرد.

وی اظهار داشت: همان مردمی که در ظاهر از ما دور بودند و عقبه ارتش بعث عراق را در زمان جنگ تحمیلی تشکیل می‌دادند به ما نزدیک‌تر هستند تا به آمریکایی‌ها.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه بیان کرد: اکنون بسیاری از آنان در حشدالشعبی حضور دارند و نشان می‌دهد هر جا زور آمریکایی‌ها کنار برود، مردم با ما هستند.

جمهوری اسلامی ایران عمق راهبردی در دنیا دارد
سردار نقدی افزود: جمهوری اسلامی ایران عمق راهبردی در دنیا دارد و وحشت آمریکایی‌ها با همه تجهیزاتی که دارند از ما به این دلیل است.

وی اظهار داشت: اکنون حزب الله و مقاومت فلسطین در غزه به قدرت بازدارندگی رسیده اند و حدود ۱۰ سال است که صهیونیست‌ها جرأت حمله به لبنان را ندارند و در غزه نیز پس از چند ساعت از حمله‌شان غافلگیر شدند و توبه کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عنوان کرد: اینکه صهیونیست‌ها به برخی مناطق در سوریه حمله می‌کنند به دلیل سیاست سوریه در پاسخ ندادن به این تجاوزات است که اگر پاسخ دهند، صهیونیست‌ها دیگر جرأت نمی‌کنند حمله کنند.

سردار نقدی با بیان اینکه صهیونیست‌ها بسیار از مرگ می‌ترسند، گفت: اگر اراده‌ای برای حرکت به سمت صهیونیست‌ها شکل بگیرد، آن‌ها بسیار ناتوان هستند.

وی تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی مردم منطقه را می‌شناخت و از ناتوانی‌های آنان توانایی بزرگی ساخت و آمریکا را شکست داد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: همبستگی جوانان منطقه در سوریه و عراق شوق بسیار مردم منطقه را برای جهاد نشان می‌دهد و شور مردم منطقه برای نابودی صهیونیست‌ها در اوج خود قرار دارد.

سردار نقدی اضافه کرد: در همه کشور‌های منطقه نسل جوان، تشنه مبارزه با رژیم صهیونیستی است و اکنون جبهه‌ای از جوانان منطقه در پشت مرز‌های این رژیم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: اگر اتفاقی بیفتد، جوانان کشور‌های منطقه، خود را به مرز‌های رژیم صهیونیستی می‌رسانند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه افزود: اینکه استکبار می‌خواهد ما را به مسامحه بکشاند به دلیل ترس از این خطری است که کنار آن‌ها ایجاد شده است و می‌خواهد خود را از آن رها کند.

سردار نقدی گفت: صهیونیست‌ها رابطه با برخی سران کشور‌های اسلامی را به عنوان پیروزی تلقی می‌کنند در حالی که عربستان و امارات با نفوذی که در گروه‌های فلسطینی داشتند، می‌توانستند از ضربه به صهیونیست‌ها جلوگیری کنند، اما اکنون خود را رسوا کرده‌اند و از صف فلسطینی‌ها خارج شده‌اند که این امکان بزرگی را برای جلوگیری از حملات به صهیونیست‌ها از دست رژیم اشغالگر قدس خارج کرده است.

وی افزود: همیشه برگ‌های برنده در مقابله با صهیونیست‌ها وجود دارد و دست‌ها پر است و آنان با عکس العمل‌هایی روبرو خواهند شد که برایشان غافلگیرکننده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: همه طیف‌های سیاسی کشور مخالف حضور ما برای مقابله با داعش بودند و اگر حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی را گوش نمی‌دادیم و وارد نمی‌شدیم، اکنون در همسایگی ما کشوری تشکیل شده بود که یک طرف آن به مدیترانه و طرف دیگر خلیج فارس بود که نفت عظیم عراق و پشتوانه کشور‌های غربی را در اختیار داشت و همسایه صهیونیست‌ها بود.

سردار نقدی تاکید کرد: این کشور برای از بین بردن ما مصمم بود و کسانی که می‌گویند «چرا مقابل داعش ایستادیم؟» کمی فکر کنند که قرار بود چه اتفاقی برای ما و مردم منطقه بیفتد.

وی اظهار داشت: بار‌ها در اوج درگیری‌ها با داعش، آمریکایی‌ها عقبه مقاومت عراق و حشدالشعبی را بمباران کردند و بر اساس اسناد غیرقابل انکار، آن‌ها داعش را به وجود آوردند، اما برای اینکه مردم دنیا را نسبت به اسلام متنفر کنند، چهره خشنی از آن را به جهانیان با تشکیل داعش نشان دادند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران بیان کرد: پیش از تشکیل داعش مردم اروپا به سرعت به سمت اسلام حرکت می‌کردند.

سردار نقدی تصریح کرد: آمریکا برای نجات رژیم صهیونیستی و اهداف استکباری خود، داعش را ایجاد کرد.

وی افزود: آمریکایی‌ها در ۳۰ سال گذشته هفت هزار میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده‌اند در حالی که جمهوری اسلامی ایران در این مدت ۱۷ میلیارد دلار برای همه فعالیت‌ها از جمله دیپلماسی، کار فرهنگی و دفاعی در منطقه هزینه کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: اینکه برخی می‌گویند «چرا به کمک مردم سوریه و عراق رفتیم؟» باید بدانند وضع آنان بحرانی بود و ما مسلمان هستیم و باید دست مسلمانان را بگیریم؛ البته اگر مسلمان هم نبودیم، انسان هستیم و باید به آنان کمک می‌کردیم؛ البته این جدای از ایجاد امنیت برای کشورمان است.

انتهای پیام/ ۲۳۱

[ad_2]