امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 28 October , 2020
امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ - 12 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 6863
  پرینتخانه » اجتماعی

ماجرای ۳۰ قرص خواب آور برای قتلبه گزارش بسیج پرس پرس، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، گفت: در تیرماه امسال پرونده ای با موضوع “فوت مشکوک” مرد ۶۱ ساله بنام صابر به دادخواهی خواهر متوفی از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امورجنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دیماه سال گذشته در اثر بیماری فوت سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن می گردد، خواهر متوفی پس از گذشت ۶ ماه وقتی که منزل برادرش را نظافت می کرده متوجه یکسری داروهای خواب آور می شود و با توجه به بیماری که متوفی داشته و بیماری وی هیچ گونه رابطه ای با داروهای خواب آور نداشته ، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستاراش اتفاق افتاده باشد قوت گرفت.

شاکی با حضور در اداره دهم در ادامه گفت: برادرم به علت بیماری یک نفر پرستار خانم جوان بنام فریبا ۳۵ ساله از طریق یک شرکت خدماتی استخدام کرده بود و در حدود یک ماه در منزل برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.

شاکی در ادامه گفت: وقتی منزل برادرم را بررسی می کردم متوجه شدم اموال از قبیل: اسناد و مدارک هویتی برادرم بسرقت رفته است و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

نثاری افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و بررسی محتویات پرونده ، دستگیری پرستار در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است و ادامه تحقیقات مشخص شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول بکار بوده که به علت سرقت از آنجا هم اخراج شده است. کارآگاهان با جمع بندی قرائن و شواهد به این نظر رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل اتفاق افتاده است.

این مقام انتظامی پایتخت بیان کرد: با توجه بلامکان بودن قاتل ، کارآگاهان با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کردند و طی یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهرماه وی را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند.

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هر گونه بزه شد ولی با دیدن قرائن و شواهد کاملا علمی پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن قبولی قتل گفت: من برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم و آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چندساعتی کار و از او پرستاری می کردم.

وی ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و اعتیاد به مواد مخدر داشتم و تازه یک ماه بود مشغول به کار شده بودم نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه ۳۰ قرص خواب آور غذای شام او را مسموم کردم و پول به مبلغ یک میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم. وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم ولی دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهراش تماس گرفتم و خبر فوتش را دادم، سپس فرار کردم.

سرهنگ نثاری تصریح کرد: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی خود به دست آوردند متوفی قبل از روز فوتش با سامانه پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود.

وی در پایان افزود: با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم، قاتل پرونده فوت مشکوک دستگیر و به انگیزه سرقت معترف شد متهم نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار قرار گرفت.

هشدار پلیسی

۱-جهت استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی(نظافت منزل، پرستار کودک یا افراد مسن) حتماً از شرکت های معتبر دارای مجوز خدمات گرفته شود.

۲- پس از استخدام نیروی خدماتی حتماً نظارت کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات وی صورت گیرد.

۳- از دسترس بودن اموال با ارزش (پول، طلا، اسناد و مدارک) پرهیز گردد که خود باعث وسوسه نیروی کار می گردد.

۴- شرکت های خدماتی قبل از استخدام نیروهای خدماتی حتما وضعیت سلامت جسمانی (عدم اعتیاد به موادمخدر) و سوابق کیفری وی را از مراجع ذی صلاح اخذ نمایند.منبع:مهر

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.