یک بار که در جماران برای عکاسی از امام (ره) به اتاق ایشان رفته بودم ابتدا گمان می‌کردم که اگر دو سه فریم عکس بگیرم ایشان خسته می‌شوند و من را بیرون می‌کنند؛ اما ۳۶ فریم عکس گرفتم.

به گزارش بسیج پرس، علی کاوه عکاس پیشکسوت، خاطره گرفتن عکسی را بیان کرد که در جیب همه ایرانی‌ها وجود دارد. او می گوید: بارزترین ویژگی امام خمینی (ره) سادگی در سبک زندگی ایشان بود؛ حضرت امام (ره) چه در زمان اقامت در قم و چه در جماران همیشه ساده زیستی خود را داشتند.

کاوه با اشاره به خاطرات عکاسی خود از امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: یک بار که در جماران برای عکاسی از امام (ره) به اتاق ایشان رفته بودم ابتدا گمان می‌کردم که اگر دو سه فریم عکس بگیرم ایشان خسته می‌شوند و من را بیرون می‌کنند؛ اما ۳۶ فریم عکس گرفتم؛ سپس می‌خواستم یک حلقه فیلم دیگر به دوربین بیندازم که امام (ره) به من نگاه کردند و لبخند زدند.

وی درباره عکاسی از چهره امام خمینی (ره) برای چاپ روی اسکناس، بیان کرد: یک روز دیگر به همراه ۱۰ نفر از عکاسان به جماران رفتیم و همگی روبه روی امام ایستادیم و مشغول عکاسی شدیم؛ امام (ره) با مکث سر خود را می‌چرخاندند و به تک تک ما نگاه می‌کردند تا ما بتوانیم از چهره ایشان عکس بگیریم؛ این حرکت ایشان برای من خیلی جالب بود و احساس کردم امام (ره) مثل یک کارگردان توانا این صحنه را مدیریت می‌کنند. من یک عکس هم از صحنه کار عکاسان گرفتم.

وی ادامه داد: من در آن روز، موفق به ثبت عکسی شدم که از میان هزار قطعه عکسی که بانک مرکزی جمع آوری کرده بود، برای چاپ روی تمامی اسکناس‌ها انتخاب شد؛ باعث افتخار من است که عکس من در جیب تمام ایرانی‌ها وجود دارد؛ این عکس حتی به شناسنامه امام (ره) نیز الصاق شد.

منبع: میزان
دسته بندی: آخرین اخبار, اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>