[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ظهر سه شنبه آئین رونمایی از نخستین لکوموتیو پارس ۳۳ شرکت واگن پارس اراک از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با وزیر راه و شهرسازی و با حضور استاندار مرکزی و مسئولان استانی برگزار شد.

استاندار مرکزی در حاشیه این آئین اظهار کرد: تولید لکوموتیو می‌تواند نقطه عطفی در حوزه تولید فنی و مهندسی کشور و شرکت واگن پارس باشد.

وی با اشاره به ساخت لکوموتیو ۳۳ توسط شرکت واگن پارس گفت: تولید این لکوموتیو کشور را از وابستگی به خارج در این صنعت بی نیاز می‌کند.

استاندار مرکزی شرکت واگن پارس را تنها شرکت انحصاری و قدیمی‌ترین مجموعه واگن‌سازی و لکوموتیوسازی در کشور برشمرد و گفت: متأسفانه از ظرفیت لکوموتیو سازی به خوبی استفاده نشده و تنها بیشتر به حوزه تعمیر و بازسازی و نوسازی واگن‌های مسافری و ساخت واگن باری توجه شده است اما امروز همچنان شاهد تلاش کارگران برای تولید لکوموتیو هستیم.

آقازاده در ادامه از وزیر راه و شهرسازی در خواست کرد که برای حل موضوع و شرکت واگن پارس ورود پیدا کند چرا که این شرکت از یکسال پیش توافقی را برای واگذاری به مپنا داشته که هنوز عملیاتی نشده است و اکنون وزارت دفاع موضوع بدهی قرارداد قبلی واگن پارس را مانع از انجام کار تلقی می‌کند.

وی افزود: از وزیر راه انتظار می‌رود تا در جلسه هیأت وزیران مذاکراتی با وزیر دفاع داشته باشد تا قرارداد این واگذاری امضا شود زیرا تسریع در این واگذاری این شرکت به مپنا موجب ارتقا صنعت ریلی کشور است.

[ad_2]

منبع:مهر