به گزارش خبرگزاری بسیج پرس سردار حسن مفخمی شهرستانی روز سه شنبه در نشست شورای راهبری تصادفات استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: سال گذشته مجموع تصادفات استان مرکزی در ۵۲ هزار و ۳۸۵ فقره بوده که ۷۱ درصد در حوزه درون شهری و بقیه در حوزه برون شهری بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع تصادفات استان مرکزی در سال گذشته ۹ درصد فوتی، ۱۶ درصد جرحی و بقیه تصادفات خسارتی بوده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی به تجهیز تمامی خودروهای پلیس راه و راهور استان به سامانه ویژه ناجا، ۱۲۳ واحد ثبت تخلف، تجهیز پلیس راهور استان به ۶۶ دستگاه و پلیس راه استان به ۴۷ دستگاه ثبت تخلفات، تجهیز واحدهای عملیاتی پلیس راه و راهور استان به دوربین، البسه و ساخت مرکز کنترل ترافیک هوشمند از مهمترین اقدامات نیروی انتظامی در استان مرکزی اشاره کرد.

شهرستانی با بیان اینکه مرکز کنترل ترافیک هوشمند استان مرکزی دومین استان پس از استان خراسان رضوی است، عنوان کرد: در حال حاضر مرکز کنترل ترافیک در شهرهای اراک، ساوه، دلیجان، خمین و محلات با اعتبارات استانی راه‌اندازی شده و از دیگر شهرستان‌های نیز انتظار می‌رود نسبت به راه‌اندازی این مهم تلاش کنند چرا که این مهم کاهش تصادفات را به دنبال دارد.

وی افزود: ۱۷ دستگاه خودروی صفر کیلومتر وارد ناوگان پلیس راهور استان شده است. این استان در تردد وسایل نقلیه رتبه چهارم و در تردد وسایل نقلیه سنگین رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.منبع:مهر