لزوم بررسی نقاط قوت و ضعفی رزمایش مواسات/ توزیع بسته‌های معیشتی همراه با اقلام فرهنگی باشدبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از بیرجند، آیت‎‌الله «سید علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی در دیدار با دست‌اندرکاران نهضت تعاون و احسان، اظهار داشت: اگر در گام اول رزمایش کمک مؤمنانه نقاط ضعفی وجود داشته است باید در گام بعدی با تبادل نظر و پیش‌بینی‌های لازم به گونه‌ای عمل کرد که خانواده‌ای از قلم نیفتد و با یک هماهنگی از فرصت‌های پیش رو از جمله دهه ولایت و امامت و همچنین محرم و صفر حداکثر استفاده صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه در کنار توزیع بسته‌های معیشتی می‌توان بسته‌های فرهنگی و حتی سیاسی را تزریق کرد، افزود: این مهم نیز باید تبلیغ گردد تا مردم اولویت‌بندی کنند و کمک کردن را ابتدا با اقوام و خویشان خودشان شروع کنند که اگر بر روی این مسئله کار شود هم فرهنگ و هم کمک در قضیه رزمایش کمک مؤمنانه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه ما باید قدر آنچه را که داریم، بیشتر بدانیم، عنوان کرد: در دوران پادشاهان مستبد و حضور استعمارگران در ایران و محاصره اقتصادی و شیوع بیماری‌ها از جمله بیماری وبا باعث شد تا نصف جمعیت ایران از گرسنگی و بیماری بمیرند، اما امروز به برکت جمهوری اسلامی، رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه هم در کشور و در کشورهای دیگر بازتاب بسیار خوبی داشته است.

عبادی اضافه کرد: علی‌رغم اینکه کشور ما در محاصره اقتصادی و فشارهای سیاسی داخلی و خارجی قرار داشت با شیوع ویروس کرونا آنچنان زیبا عمل شد که سرفرازی ایران اسلامی در سطح جهان رقم خورد به گونه‌ای که حتی خود دشمنان باانصاف اقرار می‌کنند که باعث شگفتی‌شان شده است.

وی گفت: اگر در گام اول رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه نقاط قوت و ضعفی بوده باید بررسی شود و با هماهنگی و تبادل اطلاعات نقاط قوت افزایش و نقاط ضعف برطرف گردد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه به یک خانواده چندین مورد ارائه خدمت شود عیبی ندارد اما باید حواس‌ها جمع باشد که خانواده‌ای فراموش نگردد، خاطرنشان کرد: قدر این لحظات، جلسات، تصمیمات و اقدامات را باید دانست زیرا این تنها جنبه عاطفی و خدمت به مردم ندارد بلکه خدمت به سیستم انسانی و بشری است.

انتهای پیام/