قیام امام حسین(ع) اسلام و دین را نگه داشته است/ نیازمند وحدت در برگزاری مراسمات مذهبی هستیمبه گزارش بسیج پرس از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی عصر امروز در جلسه ستاد بازسازی عتبات، با بیان اینکه وجود حرم اهل بیت(ع) و امام‌زادگان زمینه ساز ایجاد انس و الفت است، اظهار داشت: بسیاری از مردم با وجود همین گنبد و بارگاه می‌توانند با اهل بیت ارتباط بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه قیام امام حسین(ع) اسلام و دین را نگه داشته است، گفت: در کنار توجه به ساخت گنبد و بارگاه در عتبات، استان همدان باید نسبت به ساخت زائرسرا در مشهد مقدس نیز اقدامی انجام دهند.

امام جمعه همدان افزود: بالغ بر ۱۰ سال است که این پروژه در مشهد بر روی زمین مانده بنابراین نیازمند همراهی مردم از طریق تبلیغات و اطلاع رسانی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در همدان نیازمند وحدت در برگزاری مراسمات مذهبی هستیم، عنوان کرد: مراسم‌های برجسته و با شکوهی در بسیاری از شهرها برگزار می‌شود، اما در همدان شاهد چنین مراسمی که بتوان در سطح ملی ارائه کنیم، نیستیم.

شعبانی تصریح کرد: البته همدان از لحاظ فرهنگ دینی جز استان‌های برتر محسوب می‌شود، اما باید در عرصه فرهنگ سازی و ایجاد هماهنگی اقداماتی را نیز انجام دهیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: با تذکراتی که امسال در ایام محرم وجود دارد، نذورات را می‌توان در مسیر کمک‌های مومنانه و یا کمک به ستاد عتبات استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه امام حسین(ع) تمام هستی خود را در راه خداوند تقدیم کرد، گفت: دستگاه امام حسین(ع) دستگاهی متفاوتی است که هر فردی هم وارد این دستگاه می‌شود دست و دلباز خواهد بود.

انتهای پیام/