[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس اعضای شورای مرکزی بسیج کانون سردفتران و دفتریاران با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار کردند.

ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با اشاره به لزوم ارتقای جایگاه جامعه سردفتری، اعتبار آن در بین آحاد جامعه مورد تبیین قرار داد و بر توجه به استمرار آن به منظور افزایش اعتماد مردم به عنوان مهمترین سرمایه هر نهادی تاکید کرد.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا روز به روز جامعه سردفتری را به عنوان یک نهاد مدنی ارتقا بخشیم و این اعتماد را حفظ کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر بروزرسانی قوانین و مقررات در حوزه سردفتری و دفتریاری تصریح کرد: لازم است این قوانین به روز شود و متناسب با شرایط روز باشد.

وی با اشاره به لزوم هوشمندسازی دفاتر اسناد رسمی گفت: تمامی امور در سازمان ثبت اسناد و املاک قابل هوشمندسازی و الکترونیکی شدن است که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

معاون رئیس قوه قضائیه نظارت بهتر، مبارزه با فساد، سرعت بخشی به کار و دقت بخشی در امور را از جمله مزیت‌های هوشمند سازی برشمرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر برخورد با افراد متخلف در دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد: باید سلامت جامعه سردفتری را افزایش دهیم و بسیاری از اقدامات برون سپاری شود.

خدائیان با بیان باید سند رسمی را اعتبار بخشیم، لزوم تلاش سران دفاتر برای حرکت در این مسیر را مورد تاکید قرار داد.

این مسئول عالی قضائی به مزیت‌های اجرایی شدن طرح کاداستر برای دفاتر اسناد رسمی اشاره کرد و گفت: کاداستر خدمت بزرگی برای جامعه است که اگر به طور کامل اجرا شود کار دفاتر اسناد رسمی نیز آسان‌تر خواهد شد. چرا که همه اقدامات برای صدور سند به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و سرعت و دقت کار افزایش می‌یابد.

خدائیان خطاب به اعضای شورای مرکزی بسیج کانون سردفتران و دفتریاران، بر انجام اقدامات فرهنگی به منظور حفظ ارزش‌های اصیل اسلامی از قبیل ایثار، شهادت، مردم داری و انجام کار با روحیه جهادی تأکید کردند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک، گفت: چنانچه دست در دست همدیگر بدهیم می‌توانیم بسیاری از نارسایی‌ها را مرتفع ساخته و با پدیده‌هایی از قبیل وقوع تخلف و فساد در دفاتر رسمی مقابله کنیم.

معاون رئیس قوه قضائیه در پایان با انتقاد از افرادی که در فضای مجازی به اعمال و رفتار خلاف شئون سردفتر ودفتر یاری می‌پردازن، گفت: نباید اجازه داد عده‌ای با حیثیت مجموعه سردفتران و دفتریاران بازی کنند و القائات کذب داشته باشند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بدون تردید هدف ما حمایت و محافظت از مجموعه سردفتران و دفتریاران است و همه باید در جهت اعتلای جامعه سردفتری و پیشبرد امور به یکدیگر یاری برسانیم و از پرداختن به حواشی بپرهیزیم.

[ad_2]

منبع:مهر