به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، روز نخست از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال روز پبا انجام هفت دیدار، برگزار شد. دریکیاز این بازی ها تراکتورسازی تبریز که نزدیکترین تعقیب کننده به تیم پرسپولیس در صدر جدول بود، مقابل شهرخودرو با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد.  به این ترتیب تراکتور در فاصله چند هفته مانده تا پایان لیگ، عملاً شانس خود را برای کسب عنوان قهرمانی از دست داد.

دیگر بازی سرنوشت ساز امروز برای تعیین قهرمان بین فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان برگزار شد. فولاد باوجود اینکه در این دیدار از ذوب آهن پیش افتاد، اما در ادامه گل تساوی را دریافت کرد تاشاگردان جواد نکونام در آستانه از دست دادن دو امتیاز حساس قرار بگیرند. با این حال گلزنی صابر حردانی بازیکن تیم فولاد در دقیقه ۹۰، علاوه بر واریز سه امتیاز به حساب فولاد، قهرمانی پرسپولیس را تا بازی فردا مقابل نفت مسجد سلیمان به تاخیر انداخت. در صورت توقف فولاد، پرسپولیس همین امشب به عنوان قهرمانی می رسید.

از سوی دیگر تیم ذوب آهن دومین باخت پیاپی خود را تجربه کرد تا باتوجه به برد امروز گل گهر و تساوی پارس جنوبی، ذوبی ها در منطقه قرمز سقوط به لیگ دسته اول قرار بگیرند.

تیم سپاهان امروز موفق شد با یک گل تیم صنعت نفت را از پیش رو بردارد تا همچنان در رده سوم جدول به دنبال تراکتور و کسب سهمیه آسیایی باشد. شهرخودرو با کسب نتیجه تساوی مقابل تراکتور در بازی امروز، فعلا در رده چهارم جدول قرار دارد و به همراه فولاد و استقلال، دامنه تیم های مدعی برای کسب سهمیه آسیا را گسترش داده است.

نتایج بازی های روز نخست از هفته بیست و ششم لیگ برتر به این شرح است:

* ماشین سازی تبریز یک – گل گهر سیرجان ۲
گل:
 میلاد کمندانی (۱۷) و علیرضا ابراهیمی (۸۹) برای گل گهر و شاهین ثاقبی (۶۲) برای ماشین سازی

* فولاد خوزستان ۲ – ذوب آهن یک
گل‌ها:
 لوسیانو پریرا (۵۵) و صابر حردانی (۹۰) برای فولاد و فرشاد محمدی مهر (۶۳) برای ذوب آهن

* شاهین شهرداری بوشهر یک – سایپا یک
گل‌ها:
 آرمان رمضانی (۶۹) برای سایپا و میلاد صارمی (۷۲ – پنالتی) برای شاهین

* استقلال یک – نساجی یک
گل‌ها:
شیخ دیاباته (۴۰ – پنالتی) برای استقلال و محمد میری (۴۲) برای نساجی

* سپاهان یک – صنعت نفت صفر
گل:
محمدرضا مهدی زاده (۸۹) برای سپاهان

* پیکان صفر – پارس جنوبی صفر

* شهرخودرو خراسان صفر – تراکتور تبریز صفر

آخرین دیدار باقیمانده هفته بیست و ششم از ساعت ۲۰:۴۵ فردا جمعه بین تیم های پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان برگزار می شود. 

با نتایج رقم خورده امروز، کار شاهین، پیکان و سایپا در انتهای جدول برای سقوط نکردن به لیگ دسته اول سخت تر شد. گل گهر با کسب دومین برد پیاپی خود، تا حدودی خیالش را بابت ماندن در لیگ راحت کرد.

جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال تا پایان هفته بیست و ششم به این ترتیب است:


 



منبع:مهر