قدردانی فرمانده نیروی پدافند هوایی از پیام فرمانده معظم کل قوا

  امیر سرتیپ صباحی فرد در مراسم صبحگاه مشترک نیروی پدافند هوایی گفت: از جانب خود و به نیابت از کارکنان نیروی پدافند هوایی از پیام محبت‌ آمیز، انرژی بخش و روح نواز فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی)، قدردانی و تشکر می‌کنم و عمر با عزت و توام با سلامتی برای ایشان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک این نیرو ضمن گرامیداشت سالروز پدافند هوایی گفت: در یک سال گذشته علیرغم تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، پدافند هوایی با تلاش کارکنان زحمتکش این نیرو به دستاوردهای مهمی دست یافته است.
وی افزود: اتفاقی بسیار مبارکی که برای نیروی پدافند هوایی در سال گذشته رقم خورد برگزاری مراسم تحلیف دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشگاه خاتم الانبیا(ص) با حضور فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) بود که به اذعان کارشناسان متخصص در امور نظامی، کم‌نظیر اجرا شد.
امیر سرتیپ صباحی فرد ادامه داد: با حضور رهبر معظم انقلاب در دانشگاه خاتم الانبیا(ص) پدافند هوایی، این دانشگاه و نیروی پدافند هوایی هویت پیدا کرد. از همه عزیزانی که در برگزاری این مراسم هم نقش داشتند تشکر می کنم.
فرمانده نیروی پدافند هوایی در ادامه یادآور شد: سامانه های معراج ۴ و مراقب، نهایی و عملیاتی شدند و سامانه برد بلند نظیر در سایت گنو مورد بهره‌برداری قرار گرفت که پوشش مناسبی برای منطقه جنوب شرق کشور و تنگه هرمز ایجاد کرده است و در حوزه درگیری و انهدام سامانه تاکتیکی مرصاد، ۱۵ خرداد، تلاش و باور ۳۷۳ به سازمان رزم نیرو اضافه شد.
وی ادامه داد: در دهم شهریور امسال هم رونمایی هایی داشتیم که مهم ترین آن ها سامانه کاشف۹۹  بود که در نوع خود بی نظیر است و می‌تواند ریز پرنده ها را به خوبی شناسایی کند و با آنها درگیر شود.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در چند ماه گذشته ادامه داد: برنامه ریزی‌ها به صورتی انجام شد که ضمن انجام کارها به نحو احسن، از آسیب کارکنان و خانواده های آنان در مقابل ویروس کرونا جلوگیری شود. ولی متاسفانه چند تن از همکاران عزیزمان از جمله دکتر شهید حامد پارسا معین را در این بیماری از دست دادیم.
 سرتیپ صباحی‌فرد تصریح کرد: در رزمایش ذوالفقار ۹۹ نیز اقتدار نیروی پدافند هوایی را به رخ دشمنان کشیدیم و با پرواز پهپاد کرار هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین بیگانه که گهگاه به فضای رزمایش نزدیک می‌شدند را فراری دادیم. در این رزمایش برای اولین بار، نقطه شلیک مقتدرانه موشکی، تنها با یک شلیک و یک هدف به صورت واقعی انجام شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا