[ad_1]

قانون‌گذار آمریکایی خواستار شفافیت در سرنوشت ولی‌عهد سابق سعودی شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، «فرانسیس رونی»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار آزادی «محمد بن نایف»، ولی‌عهد سابق عربستان سعودی شد.

این قانون‌گذار آمریکایی امروز جمعه طی توییتی با بیان اینکه بن نایف، برای سال‌های متمادی با آمریکا همکاری «سازنده‌» داشته و «نقش فعالی در جمع‌آوری اطلاعات در زمینه مقابله با تروریسم بعد از حوادث یازده سپتامبر ایفا کرده است، از ریاض خواست محل بازداشت این شاهزاده را اعلام کند.

رومی نوشت: «ما نیاز داریم که مکان حضور او را و اینکه آیا او در امنیت و صحت است یا نه را بدانیم».

روزنامه واشنگتن پست آمریکا اخیراً در مطلبی نوشت که کمیته موسوم به کمیته مقابله با فساد که زیر نظر محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی فعلی است، در حال اتمام لیستی از اتهامات فساد و خیانت علیه محمد بن نایف است.

منابع رسانه‌‌ای آگاه تقریبا چهار ماه پیش بود که فاش کردند ولی‌عهد سعودی، محمد بن نایف (پسرعمو) و احمد بن عبدالعزیز، عموی خود را از بیم اینکه محبوبیت آن‌ها برای او دردسر ساز شود، بازداشت کرده است.

محمد بن نایف سال ۲۰۱۷ با فشارهای محمد بن سلمان که جانشین ولی‌عهد بود، برکنار شد و خود به عنوان ولی‌عهد پدرش، سلمان بن عبدالعزیز انتخاب شد. از آن زمان، ظهور بن‌نایف در بین انظار و رسانه‌ها به شدت کاهش یافت و برخی فاش کردند که او در حصر خانگی به سر می‌برد.

انتهای پیام/۳۴۱

[ad_2]