سرهنگ محمد زهرایی، جانشین سازمان بسیج سازندگی کشور در مراسم دومین یادواره ملی شهدای حرکت‌های جهادی گفت: فعالیت های هدفمند جهادگران ما در کشور، یک رفتار انسانی در حوزه ی محرومیت زدایی است. 

به گزارش بسیج پرس از سپاه تهران بزرگ، سرهنگ پاسدار محمد زهرایی، جانشین سازمان بسیج سازندگی کشور در مراسم دومین یادواره ملی شهدای حرکت‌های جهادی و آئین افتتاح ۲۴۲۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی گفت: اگر عظمت و بزرگی بسیج به عمق انقلاب است، عظمت جهادگران ما که در عرصه خدمت به مردم، مبارزه با فقر و محرومیت و در یک کلام، در دفاع مقدسِ نوین انجام وظیفه می کنند، باید با بزرگی و عظمت سپاه و بسیج مقایسه شود.

وی در ادامه به دیدار سال گذشته جهادگران با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: از همان زمان، فصل نوینی از حرکت های جهادی ایجاد شده است و جریان جهادی کشور دیگر صرفا اردوکشی نیست بلکه مشابه جبهه مقاومت و جریان پیاده روی اربعین حسینی، به جریان فناوری انقلاب تبدیل شده است.

زهرایی، این مراسم را پاسداشت پیام مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» به جهادگران دانست و گفت: بیش از ۶۰۰ هزار نفر جهادگر در ۲۳ هزار گروه جهادی هم قسم شده اند که پیام رهبر معظم انقلاب را تحقق بخشند و پیوند جدیدی با ولی امر مسلمین ببندند.

سرهنگ زهرایی گفتمان جهادی را گفتمان عمومی نیروهای مسلح خواند و ادامه داد: با پیوند میان یگان های نظامی و امنیتی با گروه های جهادی، گفتمان پیوند میان مناطق محروم با گروه های جهادی، پیوند میان خیرین با گروه های جهادی و پیوند میان اقشار مختلف با گروه های جهادی، در حال تقویت روز افزون است. 

وی در پایان ضمن درخواست مبنی بر اینکه جهادگران آسمانی که در حین ماموریت جهادی جان خود را فدا کرده اند، به عنوان شهید شناخته شوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر جهادگران مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هدفمند هستند و این مشی و سیر، یک رفتار انسانی در حوزه ی محرومیت زدایی است. 

گفتنی است در این مراسم از خانواده ای شهدای جهادگر تجلیل به عمل آمد.