[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس زنگ خطر برای پرسپولیس از همان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صدا درآمد. زمانی که پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی غول‌های آسیا را یکی یکی از سر راه بر می‌داشت و تا فینال لیگ قهرمانان پیش می‌رفت، رسانه‌های قطری از دلربایی بازیکنان این تیم برای باشگاه‌های ثروتمند قطر می‌نوشتند. شجاع خلیل زاده، بشار رسن و عیسی آل کثیر سه بازیکن پرسپولیس بودند که در همان جریان مسابقات لیگ قهرمانان بحث مذاکره قطری‌ها با آنها رسانه‌ای شد و این احتمال می‌رفت که هر لحظه بعد از پایان مرحله نیمه نهایی به سمت درب خروج پرسپولیس بروند.

این موضوع در روزهای گذشته با خبرهای نگران کننده بیشتری برای هواداران پرسپولیس مطرح شد. رسانه‌های قطر جزئیات بیشتری درباره سرخپوشان ایران منتشر کردند و از پیشنهاد بالای باشگاه القطر به بشار رسن و باشگاه الریان به شجاع خلیل زاده نوشتند. بشار دو شب پیش از قطر به ایران آمد و شب گذشته هم به صورت رسمی با هواداران این تیم خداحافظی کرد تا اولین جدا شده پرسپولیس بعد از صعود به فینال آسیا باشد.

گمانه زنی‌ها درباره خلیل زاده هم بالا گرفته است. این بازیکن دیشب با انتشار پیامی برای هواداران پرسپولیس وضعیت موجود را شفاف سازی کرد: «از زمانی که از قطر به ایران برگشتم تا همین الان هیچ مذاکره‌ای از سوی مسئولان باشگاه با من نشده و هر خبری درباره این مسئله را قویاً تکذیب می‌کنم. من هیچ پول اضافه ای از باشگاه نخواستم. من بازیکنی هستم که هر سال اولین نفر قراردادم را تمدید می‌کردم. منتی هم بابت این مسائل بر سر کسی نمی‌گذارم. فقط از مسئولان باشگاه خواستم مبلغ قراردادم را اندازه بقیه بازیکنان کنند که به من گفتند این کار مقدور نیست.»

به این ترتیب به نظر می‌رسد پرسپولیس که به واسطه شکایت برانکو و پرداخت مطالبات این مربی در مرداب مشکلات مالی فرو رفته و تمام منابع مالی خود را صرف آن پرونده کرده است، توان حفظ این مدافع ارزشمند خود را که همواره جزو انتخاب‌های برتر AFC بود را ندارد.

داشتن پیشنهاد از سایر باشگاه‌ها و جدایی یک بازیکن شاید در دنیای حرفه‌ای امری معقول و پذیرفتنی باشد اما آنچه که وضعیت پرسپولیس را نگران کننده می‌کند، جایگاه این تیم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و همچنین عدم پیش بینی اتفاقات اخیر بوده است.

طبیعتاً هواداران پرسپولیس از این تیم که چهار سال متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شده است، انتظار دیگری جز تکرار این موفقیت در فصل بعد ندارند.

مسئولان باشگاه پرسپولیس که از هفته‌ها قبل می‌دانستند بازیکنانشان در رادار تیم‌های قطری هستند، تلاشی برای حفظ و متقاعد کردن آنها در جهت تمدید قرارداد انجام ندادند و یا اگر کاری هم کردند کافی نبوده است. شاید بزرگترین کوتاهی پرسپولیس اینجا باشد که پِلن مشخصی برای پر کردن جای خالی نفرات جدایی طلب نداشته است و یا حداقل اشاره‌ای به آن نداشته است.

به همه این مسائل باید فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم اضافه کرد. بازی فینال که یک پای آن پرسپولیس است، روز ۲۹ آذرماه برگزار می‌شود. نماینده ایران در شرایطی پای به این مسابقه خواهد گذاشت که تا این لحظه وحید امیری، احسان پهلوان و عیسی آل کثیر را به دلیل محرومیت و بشار رسن را به خاطر جدایی در اختیار ندارد. اگر شجاع خلیل زاده هم به این لیست اضافه شود، تنها واژه‌ای که می‌تواند شرایط پرسپولیس را برای فینال توصیف کند واژه «اسفناک» است مگر اینکه اتفاقات جدید رخ بدهد مثل بخشش محرومیت آل کثیر و امیری و جلوگیری از جدایی خلیل زاده.

در صورتی که این شرایط ادامه داشته باشد و برخی بازیکنان این تیم جدا شوند شرایط برای ادامه همکاری یحیی گل محمدی هم سخت خواهد شد و باید این حق را به او داد که به استعفا جدی تر از قبل فکر کند. گل محمدی در شرایطی باید در فینال لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند که چند مهره تاثیرگذارش را در اختیار نخواهد داشت و برای لیگ آینده هم دستش بسته خواهد بود.

[ad_2]

منبع:مهر