به گزارش بسیج پرس، سردار یعقوب سلیمانی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای دولت که صبح امروز در موزه مرکزی شهدا برگزار شد،ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، به خصوص شهدای دولت، گفت: امسال در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین جنگ تحمیلی و دفاع مقدس هستیم. طی این ۴۱ سال و از بدو تولد انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) روزی نبوده است که توطئه، حیله و آسیبی از سوی دشمن کشور ما را نشانه نگرفته باشد.

 
وی در ادامه عنوان کرد: اگر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بعد این همه دشمنی و توطئه دشمن، نه تنها متوقف نشده، بلکه همچنان پیشران است، به این دلیل است که فلسفه ایثار، شهادت، نام، مشی و خط شهدا همیشه پویا بوده است و تا زمانی که این فلسفه و خط و مشی در جامعه ما پویا باشد، انقلاب ما رو به رشد و روندگی است.
آئین تجلیل از خانواده های شهدای دولت برگزار شد
 
 
سردار سلیمانی در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانا گفت: امروز شاهد افتتاح نمایشگاه «آثار و اسناد شهدای دولت»،«سالن تمبر موزه مرکزی شهدا» و «مرکز عرضه محصولات فرهنگی نشر شاهد»با حضور سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بودیم.
 
وی ادامه داد: در این مراسم خانم دکتر شهره پیرانی، همسر شهید دانشمند هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد و فرزند شهید محمدعلی فیاض‌بخش هم طی سخنانی به بیان بخشی از مسائل حوزه ایثار و شهادت پرداختند.
 

آئین تجلیل از خانواده های شهدای دولت برگزار شد

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: در این مراسم خانواده شهیدان دولت، شهید محمد جواد باهنر، شهید موسی نامجو، شهید جواد فکوری، شهید محمدعلی فیاض‌بخش، شهید محمدجواد تندگویان، شهید علی‌اکبر سلیمی جهرمی، شهید غلامعلی معتمدی، شهید حسن تهرانی‎مقدم، شهید مصطفی احمدی‌روشن، شهید مسعود علیمحمدی و شهید داریوش رضایی‌نژاد تجلیل شدند.
 
مهندس اوحدی: مراسم نکوداشت شهدا، بستری برای ارتباط با شهداست
گفتنی است دکتر سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شوارای اسلامی؛ دکتر رحیم نریمانی؛ مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید؛ حمیدعلی صمیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ؛ عبدالله مرتضوی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران، امیر «فولادی»، سردار شیخی و جمعی از خانواده شهدای دولت و شهدای هسته ای جزو مهمانان این مراسم بودند.