[ad_1]

فارس میزبان ۱۵ شهید گمنام گلگون کفنبه گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از شیراز، سرهنگ پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس امروز در نشست خبری برنامه‌های مراسم تشییع و خاکسپاری ۱۵ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شیراز، اظهار داشت: پس از ۳ سال انتظار، استان فارس امسال میزبان ۱۵ شهید گلگون کفن است. 

وی با اشاره به وجود ۱۲۴ یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس در استان فارس و خاکسپاری ۳۳۴ شهید گمنام در این یادمان‌ها، افزود: هر کدام از این یادمان ها امامزاده و یا تجلی مراکز فرهنگی شده است.

 کوشکی همچنین ضمن قدردانی از مردم و مسئولان برخی شهرستان‌ها در حفظ و آبادانی یادمان‌های شهدای گمنام، از برخی مدیران و مسئولان استانی که در رسیدگی به ۳۰ یادمان به وعده‌های خود عمل نکردند نیز گلایه و اعلام کرد که در ۴۵ روز آینده اسامی مسئولان و شهرستان‌ها به عموم به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس بی تفاوتی نسبت به شهدا را ظلم و جفا عنوان کرد و افزود: امروز همه تکلیفشان در قبال شهدا‌ می‌دانند و یادمان های شهدای گمنام مفاخر ملی ما هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس با اشاره به اینکه رسیدگی به یادمان های شهدای گمنام یک مطالبه مردمی است، تصریح کرد: متولی گلزار شهدا‌ بنیاد شهید و متولی یادمان های شهدا‌ اداره حفظ آثار دفاع مقدس است و از مسئولان و فرمانداران در خواست داریم برای تحقق وعده‌هایشان، برای تکمیل یادمان‌های شهدا‌ اعتبارات متناسب پیش‌بینی و خیران نیز ورود کنند.

وی از میزبانی استان فارس از ۱۵ شهید گمنام دوران دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: این شهدا مربوط به عملیات‌های کربلای ۵، عملیات رمضان، عملیات تک دشمن سال ۶۷ و عملیات والفجر یک است.

‌کوشکی عنوان کرد: در ۳۰ نقطه از استان درخواست شهید گمنام داشتیم که در حال حاضر در ۱۲ نقطه تامین شهید شد و در مراحل بعد میزبان در شهرستان‌های دیگر نیز شهید خواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به تشییع و خاکسپاری ۶ شهید در شهرستان شیراز، گفت: در روز پنجشنبه ۲۵ دی‌ دو شهید در بهشت احمدی تدفین و به خاک سپرده خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس ادامه داد: یک شهید در پشتیبانی منطقه ۲ ارتش، یک شهید در پادگان شهید بهمن باقری، یک شهید در دانشگاه علوم پزشکی گراش، یک شهید در شهر ششده و قره بلاغ شهرستان فسا، یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی آباده، یک شهید در دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد، دو شهید در شهرستان خفر، دو شهید در دانشگاه جهرم و موسسه علوم قرانی، یک شهید در دانشگاه صنعتی و یک شهید در لشکر ۱۹ فجر تدفین و به خاک سپرده خواهند شد.

وی از مراسم استقبال پیکر پاک شهدای گمنام در روز چهارشنبه ۲۴ دی‌ ساعت هشت صبح در فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز با حضور مسئولان با رعایت اصول بهداشتی اطلاع داد و یادآور شد: برنامه ریزی برای تشییع پیکر پاک شهدا‌ در سطح شهر شیراز نیز انجام شده است.

دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در پایان از انتخاب و تقدیر ۳ رسانه فعال در استان که بیشترین نقش در ترویج ۴۰ سالگی انقلاب داشتند سخن گفت و متذکر شد: از رسانه های برخط و مطبوعات در جهت اطلاع رسانی اخبار شهدا‌ قدردانی خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]