بی‌تفاوتی اصحاب فرهنگ نسبت به سربازان گمنام امام زمان (عج)گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس ـ رسول حسنی؛ در میان خادمان انقلاب اسلامی ایران که با همه توان و سرمایه جوانی و اعتقادی خود در راه اعتلای نظام اسلامی، حفظ اقتدار ملی و حراست از انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند، سربازان گمنام امام زمان (عج) هستند که به‌دور از جنجال رسانه‌ای و بزرگ‌نمایی اقداماتشان همچنان به وظایف خود عمل می‌کنند بدون آنکه چشم‌داشتی از کسی داشته باشند.

هرچند ماهیت کار آنان همین است که در سکوت و بی‌خبری فعالیت کنند و دشمنان نظام را محصور کاردانی خود سازند اما این دلیل نمی‌شود قدردان زحمات این عزیزان نباشیم. مبارزه با جاسوسانی که سعی دارند با گردآوری اطلاعات از مراکز حساس ایران اسلامی آن را در اختیار دشمنان بگذارند و از این طریق به ارکان کشور ضربه وارد کنند از وظایف خطیر سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

نمونه‌های بسیاری از این‌دست اقدامات مانند دستگیری «عبدالمالک ریگی»، «جیسون رضاییان» و به دام انداختن «محمود موسوی مجد» که سال گذشته اتفاق افتاد را به یاد داریم. این عملیات‌های غرورآفرین به همان سرعتی که رسانه‌ای می‌شوند متأسفانه از یاد می‌روند. درحالی‌که اصحاب فرهنگ موظف به تکرار و شرح این پیروزی‌ها هستند تا همه بدانند ایران اسلامی در همه ابعاد قدرتمند است.

مسلماً یکی از نمودهای عینی قدردانی ما از سربازان گمنام امام زمان (عج) بازنمایی اقدامات و انعکاس ایثارگری‌های آن‌هاست. در سال‌های اخیر آثاری مانند فیلم سینمایی «روز صفر» ساخته «سعید ملکان» و سریال تلویزیونی «گاندو» ساخته «جواد افشار» تولید شده‌اند اما این مقدار به‌هیچ‌وجه در شان ایثارگرانی که خطرات فراوانی را برای حفظ امنیت کشور به جان می‌خرند، نیست.

گذشته از این سینمای ما دچار فقر ژانر است و سینمای جاسوسی از گونه‌های محبوب نزد مخاطبان، که تا کنون اثر شاخصی هم در آن زمینه تولید نشده است. حضور سینماگران در این حوزه می‌تواند علاوه بر تنوع‌بخشی به گونه‌های سینمایی به‌مثابه آینه‌ای شفاف، خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) را انعکاس دهد. همچنان که می‌بینیم بخشی از جذابیت آثار سینمایی غرب ورود به گونه جاسوسی است.

آنها با انعکاس آنچه حقیقت ندارد و بیشتر بازی تصویر و صدا و حرکت با داستانی که کذب است، سعی دارند تصویری پوشالی‌ از خودشان را به مخاطب تحمیل کنند؛ اما سینماگران ما با همه داشته‌هایی که دارند گویا نمی‌خواهند قدمی در اعلان حقانیت خود بردارند. جاسوس‌هایی که بزرگ‌ترین خیانت را به مردم و کشور خویش می‌کنند چنان مورد بی‌تفاوتی اصحاب فرهنگ و هنر قرار گرفته‌اند که گویا اصلاً وجود خارجی ندارند.

اگر این مسئله با جدیت تمام در تولیدات کالاهای فرهنگی و هنری ما دنبال شود در این صورت موضوع برای عموم مردم جدی تلقی شده و بیش‌ازپیش قدردان ایثارگرهای سربازان گمنام امام زمان (عج) خواهند بود.

انتهای پیام/ ۱۶۱