[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی اظهار کرد: با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و با عنایت خاص مقام معظم رهبری به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق (ع) با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات سه هزار و ۷۸۰ از محکومین محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروی‌های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور موافقت شد.

وی افزود: از این تعداد ۶۷ محکوم از محاکم عمومی و انقلاب استان مرکزی مشمول عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات شده‌اند که ۵۰ نفر از آنان با عفو مذکور آزاد شده و مابقی مشمول تخفیف در مجازات و یا تبدیل آن شدند.

.وی خاطر نشان کرد: این محکومین در کمیسیون‌های استانی و مرکزی عفو و بخشودگی واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌اند که پس از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی مورد موافقت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون عفو و تخفیف مجازات دادگستری کل استان مرکزی افزود: این دومین عفو مناسبتی در سال جاری است که شامل بسیاری از زندانیان و محکومین می‌شود و این افراد باید قدردان این هدیه و نعمت الهی باشند که از طرف مقام معظم ولایت و رهبری و نظام جمهوری اسلامی به آنان اعطا شده است.

[ad_2]

منبع:مهر