اگر دولت مردان ما فراتر از این عمل کنند، می توان آن مظلومیتی که ایران دچار آن شده را بیان کند. ما دوست نداشتیم که این اتفاق به وقوع پیوندد و اکنون که اتفاق افتاده باید از فرصت ها استفاده کرد و جایگاه اسلامی ایران و نقش ملت ایران در دنیا اثبات شود.

محمدابراهیم محبی، نماینده دوره نهم و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سنقر در استان کرمانشاه ملاک های ترامپ برای لغو برجام را چنین توصیف می نماید: ذات آمریکا استکبار است. اصولا قدرت های فرصت طلب از جمله آمریکا به عدم پایبندی به اصول بین الملل، قواعد حقوقی، انسانی و زیر پا گذاشتن همه مسائل متوازنی که در دنیا وجود دارد، معروف هستند. در آمریکا، روسای جمهوری که روی کار آمدند بعضا دارای حرمت و حیا بوده، ولی ترامپ از جمله کسانی است که کمترین اصول اخلاقی را در عرف بین الملل نیز رعایت نمی کند و همه قواعد را زیر پا گذاشته است که البته این یک امر طبیعی و قابل انتظار بود .
محبی در ادامه افزود:کشور ایران یک کشور مسلمان و انقلابی است که اصول انقلابی آن برگرفته از متن دین دین اسلام است. زمانی که پایبندی به دین از اول انقلاب شروع شد و بر اساس تبیین امام راحل بر مبنای اسلام، مسلمانان چنین ظلم هایی را نمی پذیرند . در آیه ای از قرآن آمده که، تسط یهود و مسیح بر مسلمانان را نفی کرده و آن را نوعا ظلمی بزرگ می داند که در بطن اعتقادات ما وجود دارد. نظام اسلامی با تکیه بر این مواضع پیشروی کرده و بر اساس خود مردم، دولت و به ویژه مقام معظم رهبری خواستار این بوده اند که در مسائل هسته ای به نتایجی برسیم.
محبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری فرمودند که: «نرمش قهرمانانه یعنی ما چون منطق داریم واصول حاکم بر اعتقدات ما جاری است، قائل به صحبت،گفت و گو و مذاکره هستیم، منتها بر حسب موازینی که داریم، باید مراقب این مسئله باشیم که کشور های استکباری و در راس آن ها آمریکا از این طریق نفوذ پیدا نکنند .
محبی در بحث مذاکرات هسته ای که منجر به خروج آمریکا از برجام شد، ابراز داشت: در خلال مذاکرات، جمهوری اسلامی به دنبال تحقق دو مسئله بود. نخست به رسمیت شناخته شدن حق هسته ای ایران که در قسمت های بند اول اتفاقاتی نیز رخ داد . اینکه بر خلاف ادعای صهونیست ها، ایران، از اتهامات مبنی بر اینکه کشوری جنگ طلب معرفی شده، مبرا گردید و دومین مسئله به خروج کشورمان از تحریم ها و لغو آنها مربوط می شد، که در عمل در این قسمت هیچ اتفاقی رخ نداد. آمریکا اگرچه جزء یکی از ۶ کشور طرف مذاکره کننده بود به بانک ها و شرکت های ببن المللی اجازه نداد تا با ایران وارد مذاکره و معامله شوند. در واقع این قسمت چیزی عاید جمهوری اسلامی ایران نشد و این تعهد بین المللی که ما با دنیا منعقد کردیم، یک تعهد تایید شده در سازمان ملل بود .آمریکا عملا همه اینها را زیر پا گذاشت و البته هیچ نفعی هم برای ما نداشت .
نماینده مجلس دهم ابراز نمود: اگر دولت مردان ما فراتر از این عمل کنند، می توان آن مظلومیتی که ایران دچار آن شده را بیان کند. ما دوست نداشتیم که این اتفاق به وقوع پیوندد و اکنون که اتفاق افتاده باید از فرصت ها استفاده کرد و جایگاه اسلامی ایران و نقش ملت ایران در دنیا اثبات شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص خط انقلاب که در امتداد آئین اسلام است تصریح داشت: چون ما مسلمان و یک کشور انقلابی هستیم، می بایست خط حرکتی مان را همانگونه که امام تبیین کرده و مقام معظم رهبری نیز در این مسیر حرکت می کنند و با توجه به خط قرآن و ائمه اطهار تعیین نماییم. خداوند در قرآن در مورد طاغوتیان می فرماید: «طاغوتیان کسانی هستند که عزت شما بزرگوارن را به پایین کشانده و ذلیل ترین و شرورترین افراد را حاکم می کنند . وقتی پادشاهان وارد یک سرزمینی می شوند فساد به پا می کنند و بزرگان را جابجا می کنند و جای آنها را به آدم های خوار و ذلیل می دهند» .
وی در پایان خاطر نشان کرد:راه انقلاب ما بر پایه و اساس اسلام است .ترامپ یک انسان معلوم الحال است که در کشور خود هم مخالفان زیادی دارد و رویکردهای وی در قبال ایران، مصداق حمایت بارز از سیاست ها و توطئه های صهیونیستی است.

دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>