[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس،  محمود رضا مرادی امروز سه شنبه درجلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در استانداری برگزار شد ضمن ارائه گزارش مختصری از بیماری کرونا در استان اظهار داشت: در حال حاضر این بیماری در چند استان از جمله کرمانشاه سیر صعودی دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: اگر چه در چند روز اخیر موارد بستری کاهش پیدا کرده است اما نسبت به هفته‌های گذشته می‌توان گفت افزایش داشته است و روزانه به طور متوسط بین ۸۰ تا ۹۰ مورد بستری داریم.

وی خاطر نشان‌کرد: طبق آمار در هر روز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۳.۳۷ نفر بستری داریم که با این روند جزو استان‌های قرمز محسوب می‌شویم.

مرادی بیان داشت: با توجه به اینکه طی روزهای اخیر ظرفیت بیمارستان‌های فارابی و گلستان پر شده بود و تعداد زیاد مراجعات از شهرستانهای جوانرود و دیگر شهرستانها داشتیم روز گذشته با کمک سپاه یک بخش ۴۰ تخته در بیمارستان امام حسین (ع) راه اندازی کردیم که تا کنون ۸ نفر در این بخش بستری شده‌اند.

این مسئول با اشاره به راه اندازی یک بخش آی سی یو در بیمارستان فارابی به منظور بستری بیماران کرونایی گفت: پیش بینی‌های لازم جهت راه اندازی یک بخش در بیمارستان شهدا، نیروی انتظامی و ۵۲۰ ارتش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: باید مراقب باشیم تا به علت تعداد بالای بیماران روند درمان از دست خارج نشود.

وی همچنین از برگزاری آزمون پرستاری خبر داد و گفت: این تعداد با گزینش مشروط جذب و به مجموعه درمانی استان اضافه شدند.

مرادی افزود: یک فراخوان نیز جهت جذب پزشک عمومی داده شده و از نیروهای مسلح نیز درخواست داریم که نیروهای متخصص داخلی و عفونی خود را فراخوان کنند.

مرادی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تعداد بیماران افزایش پیدا کرده است به همین خاطر میزان استقبال مردم جهت انجام آزمایشات نیز روند صعودی دارد و تا کنون ۲ هزار نمونه گرفته شده است که در نوبت آزمایش هستند.

وی اظهار داشت: با این شرایط در نظر داریم روزهای چهارشنبه و جمعه که تعطیل است نمونه‌گیری انجام نشود و نتیجه نمونه‌های قبلی را مشخص کنیم.

وی خواستار تصمیم گیری جدی در خصوص تعطیلات آخر هفته سالجاری شد و گفت: ممکن است در این سه روز با افزایش تعداد مسافران مواجه باشیم لذا باید تمهیدات لازم در خصوص این سه روز گرفته شود.

[ad_2]

منبع:مهر