به گزارش خبرگزاری بسیج پرس محسن حاجی‌میرزایی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با امام جمعه کرمان بیان داشت: به دلیل کرونا همه مناسبت‌های ما در جامعه دچار مشکل شد از جمله نظام آموزشی که باید تدبیری اندیشیده می‌شد.

وی افزود: در نیمه دوم سال گذشته به دلیل شیوع بیماری غافلگیر شدیم اما توانستیم با تدبیر سال تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال در شرایطی سال تحصیلی را شروع کردیم که در ارزیابی‌های داخلی و بین‌المللی عنوان شد که دانش‌آموزان اگر از تحصیل دور باشد با مخاطراتی همراه می‌شوند.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: مدرسه جایی است که روابط اجتماعی و تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد بنابراین در تمام دنیا آموزش به روش حضوری توصیه می‌شود.

وی گفت: در ایران رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در مدارس توصیه شد و ما به همه استان‌ها ابلاغ کردیم که امکانات لازم را در اختیار مدارس قرار دهند.

حاجی‌میرزایی یادآور شد: برای آموزش‌های غیر حضوری شبکه شاد را راه‌اندازی کردیم که روز به روز ظرفیت‌های آن توسعه پیدا خواهد کرد همچنین در حال رفع مسائل و مشکلاتی که در رابطه با ساماندهی مدارس وجود دارد، هستیم.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: در خصوص آموزش دانش‌آموزانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند و دسترسی به اینترنت یا گوشی‌های هوشمند ندارند از طریق بسته‌های آموزشی اقدام کرده‌ایم ضمن این که ۲۰ ساعت تمام برنامه‌های درسی از طریق شبکه آموزش تلویزیونی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همه تلاش و تاکید ما براین است که کار آموزش به درستی انجام شود و هیچ دانش‌آموزی در هیچ کجا از تحصیل بازنماند لذا با ارتباطات و نظارت‌های مستمر در این راستا اقدام کرده‌ایم.

وی گفت: آموزش و پرورش جزو مجموعه‌های مورد توجه مقام معظم رهبری است و ایشان بر اجرای سند تحول آموزش تاکید بسیاری دارند سندی که مبتنی بر آموزه‌های دینی و بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی است.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: با تاکید رهبر معظم انقلاب فعالیت‌های آموزش و پرورش با شتاب بیشتر و ابزارهای دقیق‌تر دنبال می‌شود که در این زمینه اقداماتی در دستور کار قرار دارد. ۲۵ مورد از اهداف سند را انتخاب کردیم که در حال پیگیری در استان‌ها است لذا تلاش می‌کنیم تا این اهداف به خوبی پیش برود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که رهبر معظم انقلاب فرمودند سربازان پیشرفت کشور، معلمان هستند افزود: تصویری از آینده کشور که می‌خواهیم بدهیم هر چقدر روشن‌تر و مبتنی بر پایه انقلاب باشد بهتر است.منبع:مهر