به گزارش خبرگزاری بسیج پرس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران چهارشنبه شب در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به مصاف هم رفتند که شاگردان مجیدی در پایان این بازی و به لطف ضربات پنالتی به برتری ۶ بر ۳ دست یافتند تا حریف تراکتور در دیدار نهایی مسابقات شوند.

آبی پوشان که امید زیادی به گل زنی شیخ دیاباته، آقای گل این فصل فوتبال ایران در این بازی داشتند در حالی در جریان بازی به دو گل رسیدند که زننده هیچ یک از این گل ها دیاباته نبود.

در تاریخ دربی ها هیچ بازیکن خارجی ای برای استقلال گل زنی نکرده اما چهار بازیکن خارجی برای پرسپولیس در این بازی ها موفق به گل زنی شده است. ایمون زاید، جری بنگستون، عیسی ترائوره و بشار رسن بازیکنان خارجی تیم پرسپولیس بودند که در تاریخ دربی ها برای این تیم گل زنی کردند.

عیسی ترائوره و ایمون زاید با زدن سه گل بهترین در رده نخست بهترین گلزن خارجی قرار دارند و بشار رسن که برای دومین بار طعم گل زنی در دربی را کشید، در رده دوم جای دارد.

شیخ دیاباته و میلیچ در ضیافت پنالتی های پایان بازی دو بار دروازه پرسپولیس را باز کردند اما این گل ها به حساب این دو بازیکن نوشته نمی شود تا استقلال همچنان گلزن خارجی در دربی نداشته باشد.منبع:مهر