به گزارش بسیج پرس پرس، فرهاد معززی ‌نیک جوان طلبه کهگیلویه و بویراحمدی با مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور دیدار کرد و با توجه به ظرفیت های موجود طرح آجر به آجر به این پویش مردمی پیوست.

این جوان قصه‌ گو که به سبب فعالیتش در منطقه دیشموک معروف شده است، به گفته خودش با شعار قصه، رنگ و توپ برای دانش‌آموزان مناطق محروم این استان فعالیت می‌کند و آنطور که خودش می‌گوید تاکنون توانسته است از طریق قصه درمانی ۱۰ نفر از دانش آموزان که لکنت داشتند، از این طریق کمک کند تا مشکلشان رفع شود.

معززی نیک، طلبه جوان کهگیلویه و بویراحمدی معتقد است برخی مدارس این استان نیاز به نوسازی دارند و شرایط فعلی آن برای دانش آموزان هیچ جذابیتی ندارد به همین دلیل تلاس می‌کند تا مدرسه‌سازی نوین در این مناطق رواج پیدا کند.

این طلبه جوان درباره انگیزه اش برای پیوستن به این طرح گفت که پویش آجر به آجر در واقع تمرین همدلی و نوعدوستی است تا به کمک همدیگر فضای آموزشی مناسب را برای آینده سازان فراهم کنیم و من هم با توجه به اینکه قصه گویی و روایتگری را با کودکان و نوجوانان تمرین می‌کنم سعی دارم با پیوستن به این پویش فرهنگ نوعدوستی را به آنها بیاموزم تا از همین سنی کم فرهنگ مشارکت‌ در آنها نهادینه شود.

این فعال حوزه کودکان درباره نحوه آشنایی با این پویش بیان کرد: در فضای مجازی و از طریق ارتباط با رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در جریان این کار قرار گرفتم و مشتاق همکاری شدم. همچنین رخشانی مهر قول داد تا به وضعیت مدارس روستاهایی که در آن قصه گویی می کنم و بعضا شرایط مناسبی برای تحصیل ندارند، رسیدگی کند.

وی تاکید کرد: سعی دارم به دنبال اجرای پویش مردمی آجر به آجر اگر بتوانم در سراسر ایران کودکان و نوجوانان را به سمت مشارکت و کار خیر سوق دهم که البته در این مسیر نیاز به حمایت همه جانبه داریم.منبع:مهر