به گزارش بسیج پرس پرس، سردار قاسم رضایی در بدو ورود به استان اردبیل در جمع خبرنگاران، هدف از این سفر را بازدید از یگان‌های مرزی و ارزیابی میزان آمادگی مرزبانان عنوان و اظهار کرد: درگیری بین قوای نظامی آذربایجان و ارمنستان در مرزهای مشترک شمالی کشور یک مناقشه قدیمی بوده و فتنه‌ای است که به منطقه تحمیل شده؛ امیدواریم هرچه زودتر این مناقشه حل و فصل و درگیری‌ها در منطقه خاتمه یابد.

وی، امنیت و آرامش را مطالبه اصلی مردم منطقه عنوان و بیان کرد: اتفاقی که در منطقه رخ داده خوشایند هیچیک از مردم آن نبوده و چیزی که مردم کشورمان و کشورهای درگیر در این موضوع مطالبه می‌کنند، امنیت و آرامش در منطقه است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به برخورد چندین راکت طرف‌های درگیر به اراضی جمهوری اسلامی، تصریح کرد: بعضاً در تبادل آتش بین دو کشور در منطقه گلوله‌هایی به سمت خاک کشورمان اصابت می‌کند که در این رابطه به هر دو طرف تذکراتی داده ایم.

سردار رضایی ادامه داد: توصیه‌ای که می‌توانیم به طرف‌های درگیر داشته باشیم، این است تا از طریق راه حل سیاسی مناقشه را خاتمه دهند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مرزبانان ما در صحنه هستند و تذکرات لحظه‌ای به آنها می‌دهند و ما آماده هستیم به طرفین درگیری برای حل و فصل مناقشه کمک کنیم.

سردار رضایی با بیان اینکه مردم خوب ما مرزبان هستند و هم حامی مرزبانان، گفت: مرزبانان ما علاوه بر حضور در صحنه و مدیریت، پایش و اطلاعات آنها نیز کامل و به روز است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه بایستی آنچه که حرف دل مردم که همانا آرامش است را به ارمغان بیاوریم؛ تصریح کرد: آرامش در مرزهای کشورمان برقرار و حاکم است و مرزبانان اشراف خیلی خوبی بر منطقه دارند.منبع:مهر