طرح جدید کنگره آمریکا برای تحریم بانک‌های لبنان به بهانه ارتباط با حزب‌اللهبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، گروهی از قانونگذاران حزب جمهوری‌خواه در کنگره در حال آماده کردن تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله لبنان هستند.

چند منبع در گفت‎وگو با رسانه راست‌گرای «واشنگتن‌فری‌بیکن» این ادعا را مطرح کرده و افزوده‌اند این تحریم‌ها دسترسی گروه حزب‌الله به برخی منابع کلیدی برای تأمین مالی را خواهد بست.

طرح جدید که فری‌بیکن به نسخه‌ای از آن دست یافته، خواستار قطع ارتباط سازمان‌های مالی و مقام‌های ارشد دولتی در لبنان، ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه با حزب‌الله است.

این طرح همچنین با متهم کردن برخی از بخش‌های کلیدی لبنان به عنوان منابع تأمین مالی تروریسم خواستار قرار دادن آن در فهرست سیاه است. واشنگتن‌فری‌بیکن ادعا کرده در صورت اعمال چنین تحریمی، بانک‌های همسو با حزب‌الله از نظام مالی بین‌المللی خارج خواهند شد.

«جو ویلسون»، رئیس کارگروه امنیت ملی و امور خارجه در کمیته مطالعاتی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده این طرح شدیدترین تحریم‌ها را علیه حزب‌الله اعمال می‌کند.

وی گفت: «با قطع ارتباط بانک‌های واقع در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی با نظام مالی جهانی این طرح مسیر طولانی برای خشکاندن منابع مالی نائبان این گروه خواهد پیمود.»

در حال تکمیل…