[ad_1]

طرح توقیف نفتکش‌های ایرانی در مسیر ونزوئلا پشتوانه حقوقی نداردبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، جلیل مختار در گفت‌وگویی، در خصوص حرکت جدید ترامپ برای توقیف نفتکش‌های ایران در مسیر ونزوئلا، گفت: آمریکایی ها کشور ونزوئلا را تحت شدیدترین تحریم ها قرار دادند اما جمهوری اسلامی ایران به ارسال نفتکش به این کشور نشان داد هیمنه ابرقدرتی ایالات متحده پوشالی است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ترامپ در زمان اعزام نفتکش های ایرانی سروصداهای زیادی به راه انداخت و تلاش کرد از ظرفیت فضای مجازی برای تحت فشار قرار دادن ایران بهره ببرد اما ایستادگی کشورمان نشان داد دوران بزن و در رو تمام شده و آمریکا نمی تواند به همه کشورها زور بگوید.

وی با اشاره به اینکه ایالات متحده در اجرای سیاست‌های منطقه ای د مقابل ایران شکست خورده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که امروزه همپیمانان این کشور در منطقه نیز دریافته اند که نمی توانند روی ترامپ و سیاستمداران کاخ سفید حساب کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه اعزام نفتکش به کشوری که تحت تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا قرار دارد، بیانگر قدرت آن کشور صاحب نفتکش است، تصریح کرد: در این بین نباید فراموش کرد تحریم های ایالات متحده پشتوانه بین المللی ندارد از این رو طرح موضوع برای توقیف نفتکش‌های ایران در مسیر ونزوئلا دارای مولفه حقوقی نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی فرا برسد که مقامات کاخ سفید سر عقل بیایند و متوجه شوند که دیگر نمی توانند با چماق بر سر کشورها بکوبند و آنها را مستعمره خودشان قرار دهند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده به عنوان آخرین تلاش خود برای افزایش تحریم‌ها و فشار اقتصادی علیه ایران و ونزوئلا؛ از طریق دادستان‌های قضایی آمریکا، نسبت به تشکیل پرونده و طرح دادخواست برای توقیف چهار نفتکش ایرانی که حامل بنزین به مقصد ونزوئلا هستند، اقدام کرده است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/۳۴۱

[ad_2]