[ad_1]

ضرورت پایان دادن به حملات برای جلوگیری از فاجعه انسانی در یمنبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی درگفتگوی ویدئو کنفرانسی امروز خود با پیتر سمنی بی نماینده ویژه سوئد در امور یمن آخرین تحولات سیاسی و وضعیت فجیع انسانی در یمن را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

در این گفتگو دو طرف بر لزوم تداوم همکاری‌های فیمابین به منظور کمک به حل و فصل سیاسی بحران یمن و همچنین بر لزوم عزم جامعه جهانی جهت گسترش ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن به ویژه در شرایط شیوع کرونا تاکید کردند.

علی اصغر خاجی با اشاره به پایبندی دولت نجات ملی یمن به تعهدات خود در توافق استکهلم و اجرای یک جانبه آن، از کارشکنی ائتلاف سعودی در انجام تعهدات خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های جامعه بین‌الملل این توافق احیا و بطور کامل اجرا شود.

وی همچنین با حمایت از تلاش‌های دبیرکل و نماینده ویژه وی در امور یمن به منظور پیشبرد طرح صلح در یمن، بر ضرورت پایان دادن به حملات نظامی برای جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در یمن تاکید کرد.

نماینده ویژه سوئد در امور یمن نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات زیاد و تلاش‌های دو کشور برای حل و فصل سیاسی بحران یمن، ظرفیت دو کشور را برای ایفای نقش فعالانه در این بحران بسیار بالا ارزیابی کرد و خواهان هماهنگی‌های بیشتر در این زمینه شد.

انتهای پیام/۳۴۱

[ad_2]