به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از خرم آباد، «محسن رشیدی»  مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان، امروز در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد کنگره ملی ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید لرستان بهانه خوبی است تا به خانواده‌های شهدا و ایثارگران و رزمندگان مظلوم بپردازیم و فرصت مناسبی برای انجام کار‌های عقب افتاده است.

وی گفت: یادی می‌کنم از شهدای عملیات مرصاد که الحق اگر نبودند رزمنگان شجاع و لشکر همیشه پیروز ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) به این پیروزی شیرین و به یاد ماندنی نمی‌رسیدیم.

رشیدی بیان کرد: فقط ۱۵۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس در لرستان تألیف شده و این در حالی است که لرستان در حوزه پشتیبانی جنگ مؤثر بوده و بار‌ها بمباران شده است.

وی با بیان اینکه دوندگی برای شهدا موجب افتخار است، متذکر شد: تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس لرستان باید اولویت اصلی ما باشد این در حالی است که ما نیازمند محتواسازی در حوزه دفاع مقدس هستیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس لرستان ابراز امیدواری کرد همه دستگاه‌های اجرایی علاوه بر وظایف ذاتی که بر عهده دارند در رابطه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به طور ویژه وارد عمل شوند تا بتوانیم کنگره‌ای در خور شأن شهدای لرستان و متناسب با نقش استان لرستان در دفاع مقدس را به بهترین شکل ممکن، برگزار کنیم.

این مسئول تصریح کرد: همه مسئولان به‌ویژه مسئولان فرهنگی باید تلاش کنند ارزش‌های دفاع مقدس را نسل به نسل منتقل کنند تا بتوانیم خلا‌های موجود را پر کنیم.

انتهای پیام/