[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، محمدمهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی در دیدار با رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه با بیان اینکه در بحث جرم شناسی می‌توانیم کار پژوهشی مشترک با پژوهشگاه انجام دهیم گفت: همچنین پژوهش در حوزه موضوعات روانشناسی مرتبط با زندانیان، می‌تواند به بهبود وضعیت زندان‌ها کمک کند.

وی با تأکید بر مساله آموزش در زندان‌ها گفت: با انجام اقدامات لازم و هنرمندانه، سازمان زندان‌ها باید منشأ بازگشت زندانیان به جامعه باشد و آموزش‌ها به صورت مبنایی، عمیق‌تر، ریشه‌ای و هدفمند ارائه شود.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه پژوهشگاه قوه‌قضاییه باید کمک کند تا سازمان زندان‌ها در حوزه آموزش و بازگشت زندانیان به جامعه هدف‌گذاری دقیق داشته باشد اظهار کرد: در بحث زندان و فرآیند تربیتی طبیب دوار باشیم.

حاج محمدی ادامه داد: افراد نخبه، جوان و ارزشی با حضور در پژوهشگاه قوه‌قضاییه می‌توانند دلسوزانه مشکلات را بررسی کنند.

وی با تأکید بر ضرورت طبقه‌بندی و تفکیک زندانیان اضافه کرد: در یک بیمارستان هم هر بیمار باید در بخش مربوط به خودش نگهداری و درمان شود و نمی‌توان برای همه یک نسخه پیچید.

رئیس سازمان زندان‌ها بیان کرد: پژوهشگاه قوه‌قضاییه می‌تواند به عنوان یک مدیر نیابتی در بخش زندان‌ها تعامل لازم را برقرار کند تا در حوزه زندان و زندانبانی به نقطه ایده‌آل و مطلوب برسیم و تا جایی پیش رویم که رهبر انقلاب از بابت زندان‌ها و زندانیان خیالشان راحت باشد.

وی اظهار کرد: بحث کاهش جمعیت کیفری تنها مأموریت زندان نیست؛ درست است که یک زندانبانی موفق منجر به کاهش جمعیت کیفری می‌شود اما نهادهای دیگر نیز مؤثر هستند.

رئیس سازمان زندان‌ها ادامه داد: یک اداره کل آموزش و پژوهش و یک مرکز پژوهشی در قم داریم و با تمام وجود برای تعامل و همکاری با پژوهشگاه قوه قضائیه اعلام آمادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمام پرسنل زندان‌ها باید مربی شوند، گفت: در حال حاضر دو زندان به صورت آزمایشی انتخاب شده تا کارهای پژوهشی برای رفع مشکلات انجام شود که با کمک پژوهشگاه قوه‌قضاییه می‌توانیم این موضوع را احیا کنیم.

[ad_2]

منبع:مهر