به گزارش بسیج پرس پرس، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز پنج شنبه در دیدار رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با وی اظهار کرد: رسانه نباید بی تفاوت باشد بلکه باید در جهت تنویر افکار عمومی گام بردارد و در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی لکنت زبان نداشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز استکبار جهانی با تسلط رسانه‌ای می‌خواهد اراده خود را بر دیگران تحمیل کند، خاطرنشان کرد: رسانه می‌تواند عرصه تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار باشد و رعایت اخلاق، انصاف و تقوا و همچنین کار انقلابی، عدالتخواه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر برجسته سازی بیانیه گام دوم انقلاب در رسانه‌ها گفت: این بیانیه به عنوان منشور چهل ساله آینده کشور، باید مأموریت ویژه رسانه‌ها باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین تاکید کرد: رسانه‌ها همانگونه که انتقادات را برجسته می‌کنند، کارهای خوب را هم برجسته کنند و در حمایت از ادارات و نهادها رفتار منطقی و دقیق داشته باشند.

امام جمعه تبریز نگاه سنتی به رسانه‌ها را آفت دانست و گفت: باید با ارتقای سواد رسانه‌ای، درک صحیحی از فضای مجازی ایجاد شود.

وی با انتقاد از عدم توجه کافی به رسانه‌های خارج از مرکز در ارزش گذاری خبری گفت: نمایندگان رسانه‌های فعال شهرستانی باید در ساختارهای تصمیم ساز رسانه‌ای حضور داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نبود ساز و کار مشخص برای حمایت از رسانه‌ها در افشای تخلفات را آفت دیگر فضای رسانه‌ای عنوان کرد و افزود: شکایت از رسانه‌ها نباید باعث از بین رفتن مطالبه گری شود، البته مطالبه گری باید با دقت و انصاف و به دور از توهین باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به نقش اساسی رسانه‌ها در بیداری غافلین و ایجاد نشاط و امید در جامعه، بر وجود ساز و کار مشخص برای ارتقای امنیت شغلی فعالان این عرصه تاکید کرد.منبع:مهر