شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حماسه‌های انقلابی را احیا می‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛،‌ آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اقدامات به موقع و مناسب این نهاد انقلابی تاکنون اظهار داشت: این شورا در مناسبت های مختلف انقلاب اسلامی و ملی مانند ۲۲ بهمن، روز قدس و مناسبت‌های خاصی همچون ۹ دی و مراسم‌هایی که اقتضاء می‌کند، مردم در صحنه دفاع از اسلام و مکتب اهل بیت (ع) و نظام مقدس جمهوری اسلامی حاضر شوند و شور انقلابی خود را نشان دهند، نقش بسیار موثری دارد، زیرا اینگونه حماسه‌ها، ایام‌الله است و باید گرامی داشته شود.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تعظیم شعائر انقلاب اسلامی، گرامی‌داشت و تعظیم شعائر دین است، افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به خوبی توانسته در طول این سال‌ها، برای برگزاری مناسبت‌های مختلف سخنرانان مناسبی را انتخاب کند و هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مختلف را انجام دهد؛ اقدامات این نهاد انقلابی قابل تقدیر است و جای تشکر فراوان دارد.

آیت‌الله کعبی تصریح کرد: چهلمین سالگرد تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به کلیه دست‌اندرکاران این نهاد انقلابی تبریک می‌گویم و از اهتمام، صلابت و حضور قاطع و انقلابی آیت‌الله جنتی ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشکر می‌کنیم و از جدیت، تلاش و پیگیری  نصرت‌الله لطفی و دیگر همکاران ایشان نیز تشکر می‌کنیم.

همچنین آیت‌الله سید احمد خاتمی دیگر عضو مجلس خبرگان نیز درباره اینکه بزرگداشت حماسه‌های ملی همچون ۹ دی و ۲۲ بهمن تا چه میزان می ‌واند در ایجاد رویش‌های جدید و بازتولید آرمان‌های اسلامی موثر باشد، اظهار داشت: فرصت‌های انقلاب از مصادیق «وذکرهم به ایام الله» است. ایام‌الله زمانی است که خداوند عنایتی ویژه به ملتها داشته است؛ لذا ۲۲ بهمن، ۹ دی ۸۸ و حماسه ۲۳ تیر ۷۸ از مصادیق ایام‌الله است. احیای این مناسبت‌ها، بستری برای اندیشه در چرایی آنها و چگونگی وقوع این حماسه‌ها می‌شود و یافتن این چرایی، چراغ راه آینده خواهد بود.

آیت‌الله خاتمی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مقطع حساس کنونی چیست، عنوان کرد: حضور آیت‌الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، زینت این نهاد است و ‌بخشی از موفقیت‌هایی که شورا در این ۴۰ سال داشته به علت حضور این فقیه وارسته است. مهم‌ترین وظیفه نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مقطع حساس کنونی، احیا و زنده نگه داشتن مناسبت‌هایی همچون ۹ دی و ۲۲ بهمن و ۲۳ تیر و نیز رصد مسائل کشور و تلاش در جهت اینکه اگر مسئله‌ای در کشور نیاز به حضور همگانی دارد، با طرح این‌ مسئله و در میان گذاشتن با مسئولان، زمینه و بستر حضور مردم در صحنه را فراهم کند. مقصود آن است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خود را به مناسبت‌های مشخص فعلی محدود نکند، به طور مثال اگر شرارت‌های آمریکا در مقطعی به بیش از اینکه هم اکنون وجود دارد، تبدیل شد، چه بسا حضور مردم در صحنه می تواند خنثی کننده توطئه آنها باشد و لذا پیشنهاد و‌ پیگیری این مطلب با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

عضو‌ هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سوال که یادآوری حماسه‌های ملی تا چه میزان به ایجاد انسجام، همدلی و وحدت ملی در میان قشرهای مختلف جامعه کمک می‌کند، گفت: این حضور گسترده مردم در صحنه و در مراسم سراسری و انقلابی از جلوه‌های همبستگی مردم ‌است و اتحاد و همدلی همیشه مایه خیر و‌ برکت در جامعه بوده و این دستور قرآن است؛ «واعتصمو‌بحبل الله جمیعا». در سایه این اجتماعات بزرگ، بصیرت افزایی ایجاد می‌شود و در سایه همین بصیرت و همدلی و اتحاد، تفرقه افکنان ناکام‌ می‌مانند. ناکامی دشمنان و شکل‌گیری وحدت بیشتر و انسجام مردم، برکت همین حماسه‌های ملی و ‌مراسم‌های انقلابی است.

خطیب موقت‌ جمعه تهران درباره نقش موثر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در به صحنه آوردن مردم در مناسبت‌های مختلف نیز گفت: سخن این است که متولی مراسم ملی و مناسبت‌های انقلابی باید متولی‌ای باشد که به ارزش‌های انقلاب اعتقاد داشته باشد و بحمدلله این شورا این ویژگی را دارند و همواره به وقت و به موقع اقدام ‌می کنند. بر پیشانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یک افتخار ابدی حماسه ۹ دی ثبت شد، این نهاد بستر اینگونه حماسه‌ها را فراهم می‌آورد و انشالله در مناست‌های مختلف این نقش را ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/ ۱۵۱