[ad_1]

«عباس‌علی رهبر» استاد دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، از قدرت سخت، قدرت گزنده، قدرت هوشمند و قدرت نرم به عنوان چهار شاخه قدرت نام برد و اظهار داشت: اربعین و عاشورا توانست یک نوع قدرت نرم همراه با جاذبه بسیار زیاد و ارزش‌های متعالی ایجاد کند. حقیقت آن است که عاشورا و اربعین تحولات بسیار مهمی در عرصه جهانی ایجاد کرد که یکی از این تحولات انقلاب اسلامی و پس از آن دفاع مقدس است.

وی با اشاره به شهید سلیمانی اظهار کرد: شهید سلیمانی در بستر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با تمسک به ارزش‌های اربعین و عاشورا رشد پیدا می‌کند و امنیت مرزی کشور تا سال ۱۳۶۸ را تبدیل به یک امنیت فرامرزی می‌کنند و عمق استراتژیک کشور را با همراهی شهید بزرگوار ابومهدی تغییر می‌دهند.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به مواجه شهیدان سلیمانی و المهندس با دو جبهه به صورت همزمان بیان کرد: بر خلاف دفاع مقدس که آمریکا در پشت جبهه حضور داشت و کمتر بروز و ظهور پیدا نمی‌کرد، اما در حوزه امنیت فرامرزی، مبارزه با سلطه استکبار و سلطه جهانی وجود دارد. جبهه دوم چهره مزورانه بدل اسلام سیاسی است که توسط داعش و مجموعه دولت‌های عربی شکل می‌گیرد.

وی افزود: شهید سلیمانی توانست با فرآورده‌های مهمی که از اربعین عاشورا به دست می‌آورد امنیت کشور و منطقه و همچنین جهانی را ایجاد کرد. بدون تردید حضور سردار سلیمانی اثرگذاری بسیار زیادی داشته است اما چون جریانی که در انقلاب اسلمی شکل گرفته است از منشا عاشورا می‌باشد، در طول سال‌های آینده و تا زمان ظهور حضرت صاحب زمان (عج) این جریان همچنان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ ۱۲۱

[ad_2]