شهیدی که خود را پاسدار صداق انقلاب می‌دانست

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ارومیه، شهید فتح‌الله عبداللهی در سال ۱۳۰۷ در میرزا حسام، از توابع قره ضیاءالدین دیده به جهان گشود.

چون در آن زمان امکانات آموزشی کافی موجود نبود، از نعمت تحصیل محروم ماند، وی برای امرار معاش و اداره زندگی به شغل شریف کشاورزی روی آورد و با تشکیل خانواده مسئولیت جدیدی به گردن گرفت.

شهید انسان پرتلاش و زحمتکشس بود که برای خدا و در راه خدا زندگی می کرد، همیشه زندگی ساده‌ای داشت و سرمشق دوستان و آشنایان بود.

وی انسان مؤمن و متعهدی بود که با شروع انقلاب به صف انقلابیون پیوست و با پخش اعلامیه های حضرت امام (ره) در سرنگونی رژیم شاهنشاهی و برقراری نظام به حق جمهوری اسلامی ایران، نقش به سزایی داشت.

بعد از پیروزی با شکوه انقلاب اسلامی، با حضور در راهپیمایی ها، مساجد و صحنه های حساس و خطرناک وفاداری خویش را به اسلام نشان داد، چون خود را پاسدار صادق انقلاب و سرباز مخلص امام خمینی (ره) می دانست.

برای حفظ و حراست از آرمان های بلند انقلاب وارد کمیته انقلاب اسلامی شد و تا آخرین قطره خون خود از موجودیت انقلاب دفاع کرد و سرانجام در تاریخ دهم فروردین سال ۵۹ در منطقه تلیمخان ماکو، در اثر درگیری با حزب مزدور دمکرات به درجه ‌رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/