شهرستان نهبندان 177 شهید تقدیم انقلاب کرده است/ لزوم الگوبرداری از سیره شهدا«محمدرضا مالکی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ در بیرجند، اظهار داشت: زنده نگهداشتن نام و یاد و خاطره شهیدان و احترام و توجه به خانواده شهدا و ایثارگران نماد اصلی توجه به ارزش‌های دفاع مقدس است.

وی با تأکید بر اینکه بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، جایگاه و نقش دفاع مقدس در استمرار انقلاب بسیار واضح است، گفت: مقاومت و اقتدار ایران سبب شد تا مسیر انقلاب تا امروز ادامه داشته باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهبندان با یادآوری اینکه شهرستان نهبندان ۱۷۷ شهید، ۲۳ آزاده، ۱۱۱ جانباز و ۷۰۰ ایثارگر تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، عنوان کرد: مردم مؤمن و ولایی این شهرستان در تمامی صحنه‌ها حضور پرشور و خودجوش داشته و حمایت خود را از نظام، انقلاب و ولایت فقیه اعلام کردند.

مالکی با بیان اینکه بالندگی، افتخار و پیشرفت کنونی ایران را مدیون خون شهدا، ایثارکری رزمندگان و صبوری خانواده‌های آنان هستیم، افزود: شهدا، نمونه تمامی اخلاص‌ها، پاکی‌ها، معنویت‌ها، تقواها و ارزش‌های یک انسان کامل هستند و باید سعی کنیم بیشتر با شهدا مانوس شده و از زندگی و سیره آنها الگو‌برداری کنیم.

وی با اشاره به رونمایی از اولین نرم‌افزار ویژه شهدای شهرستان نهبندان با عنوان «کتاب زندگی»، گفت: در این نرم‌افزار به زندگینامه‌ شهدا و وصایای آن‌ها به صورت تفکیک دهستان‌های شهرستان نهبندان پرداخته شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نهبندان متذکر شد: بهترین عملی که می‌توانیم برای ادای دین نسبت به شهدا انجام دهیم این است که به صورت عملی راه شهدا را ادامه داده و پیروی اسلام و ولایت فقیه باشیم.

مالکی با تأکید بر اینکه در تمام وصیتنامه‌های شهدا اطاعت از رهبری و ولایت فقیه توصیه و تأکید شده، گفت: ولایت‌مداری با پیام و شعار تحقق پیدا نمی‌کند و باید کار عملی در این خصوص انجام شود.

انتهای پیام/