به گزارش خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از یزد، شهید «علی کاردی» ۱۲ اسفند ۱۳۴۳ در یزد به دنیا آمد. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی تحصیل کرد و در رشته ورزشی دوچرخه سواری فعالیت داشت. با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان بسیجی و کمک آرپی‌جی‌زن راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد. سرانجام در ۱۵ مرداد ۱۳۶۲ در پیرانشهر بر اثر اصابت ترکش به کمر به شهادت رسید.  

در ادامه وصیت‌نامه این شهید بزرگوار را از نظر می‌گذرانیم:

 

بسم ‌رب الشهدا و الصدیقین

 

(ان‌الذین آمنوا و الذین هاجروا و جاهدوا فى سبیل‌الله اولئک یرجون رحمت‌الله والله غفوررحیم) (بقره ۲۱۸)   

 

همانا آنانکه ایمان آوردند و آنانکه هجرت کردند و جهاد کردند در راه خدا  امید دارند رحمت خدا، او خداست آمرزنده مهربان.

 

گریه و زاری نکنید و صبر پیشه کنید

 

با درود بر صاحب عصر و امام مهدى عجل‌الله تعالى فرجه و با درود بر نائب بر حقش امام‌خمینى وبا درود برشهیدان همیشه زنده اسلام.

 

پدر و مادر عزیزم. اکنون که این کلام را مى‌نویسم چندى بیش به حمله نمانده است. اگر به درگاه خداوند قبول شدم و خون ناپاکم قابلیت ریختن در راه اسلام را پیدا کرد و لیاقت داشتم که به شهیدان بپیوندم آن شهیدانى که همه آن‌ها مردان زاهد و پاکى بودند مبادا گریه و زارى کنید که این کارباعث مى‌شود دل دشمنان را شاد کنید، شما باید صبر را پیشه کنید که خداوند فرمود: (یاایهالذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلوة ان‌الله مع الصابرین) (۱۵۳ بقره)

 

شهادت دریچه آزادى من از دنیاست

 

اى پدر و مادر گرامى باید به شما بگویم که کشته شدن من و هزاران جوان‌ مسلمان دیگر فقط به جرم اعتقاد به وحدانیت خدا و رسالت محمدبن عبدالله (ص) مى‌باشد و بدانید که این کشته شدن‌ها یک نوع باختن نیست بلکه یک فوز عظیم است که خداوند هرکدام از بندگانش را که شایسته این فوز عظیم بداند او را به این نعمت بزرگ مفتخر مى‌سازد و بنابر این بدیهى است که در همچنین کشته شدنى هیچگونه غم و اندوهى و سوز و آهى روا نیست و باید سعى‌کنید که از شهادت من براى اسلام بهره بردارى کنید. زیرا شهادت دریچه آزادى من از دنیاست.

 

شهادت منتهاى حرکت یک مسلمان و شهادت آرزوى قلوب عارفان و شهادت آرزوى مشتاقان و عاشقان به الله است.  

 

دانش آموزان چشم و چراغ آینده ملت هستند

 

و اکنون چند توصیه‌اى به برادران دانش‌آموز دارم: اى برادران عزیز شما چشم و چراغ آینده ملتید باید سنگرهاى مدرسه خود را حفظ کنید که دشمن مثل گذشته نتواند در صفوف شما رخنه کند و شما را  از علم و دانش دور کند و شما باید همچنان  به درس خواندن عشق بورزید که به اسلام عشق مى‌ورزید.

 

صبر و استقامت را از زینب (س) بیاموزید

 

و شما اى مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیرى کنید که فردا در محضر خداوند نمى‌توانید جواب زینب را بدهید که تحمل ۷۲ شهید نمود و شما باید صبر و استقامت‌را از او بیاموزید. درآخر از شما والدین عزیزم مى‌خواهم که اگر نتوانستم زحماتى که براى من کشیده‌اید جبران کنم مرا ببخشید تا خداوند مرا مورد عفو قرار دهد و امیدوارم که ازمن راضى باشید و از کلیه دوستان اهل شهر و محله میخواهم که از من راضى باشند و دعاى امام را  از یاد نبرید.

 

 انالله و اناالیه راجعون (بقره ۱۵۶)

 

شهادت دریچه آزادى من از دنیاست

 

انتهای پیام/